Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ФІНАНСОВИМИ ПОСЛУГАМИ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ)

СТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ФІНАНСОВИМИ ПОСЛУГАМИ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ)

Назва:
СТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ФІНАНСОВИМИ ПОСЛУГАМИ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
ВЕРБЕНСЬКА ВІКТОРІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 339.732: (4-11)
СТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ФІНАНСОВИМИ ПОСЛУГАМИ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Дудченко Микола Андрійович
доктор економічних наук, професор
кафедри міжнародної економіки
Української академії зовнішньої торгівлі
Офіційні опоненти: Міщенко Володимир Іванович
доктор економічних наук, професор,
директор Центру наукових досліджень
Національного банку України
Лисенков Юрій Михайлович
кандидат економічних наук, доцент,
завідувач кафедри міжнародних фінансів
Української академії зовнішньої торгівлі
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, відділ міжнародних
валютно-фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться “30” травня 2006 р. о “14.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “26” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною рисою сучасної економіки є підвищення ролі банківських систем в економічному зростанні. Водночас відбувається посилення фінансової нестабільності, яка охоплює не лише національні економіки, а й поширюється у регіональному і світовому масштабі та має як циклічний, так і епізодичний характер. Зазначена тенденція підсилюється відкритістю економік у цілому та банківських систем зокрема, внаслідок лібералізації міжнародної торгівлі фінансовими послугами. Це вимагає використання нових концепцій, методологічних та методичних підходів до вивчення методів оцінювання та умов забезпечення стійкості банківської системи.
Дослідження цього явища на прикладі країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) має теоретичний та практичний інтерес, що зумовлюється історичними, політичними та соціально-економічними особливостями їх розвитку. Процеси лібералізації та зростання взаємозв’язку між фінансовим та економічним розвитком відбувались у цих країнах одночасно і прискореними темпами. Це спричинює потребу глибокого дослідження особливостей впливу лібералізації міжнародної торгівлі фінансовими послугами на стійкість банківських систем, спираючись на фактологічний і статистичний матеріал стислого часового періоду 1998-2002 років, коли розвиток зазначених процесів проходив найбільш інтенсивно.
Розкриття зв’язку лібералізації міжнародної торгівлі фінансовими послугами зі стійкістю банківської системи є особливо актуальним і для України. По-перше, однією з пріоритетних цілей її зовнішньоекономічної політики є вступ до Світової Організації Торгівлі, що вимагає розробки дієвих механізмів регулювання впливу його наслідків на економіку. По-друге, відбувається посилення ролі фінансових чинників у розвитку вітчизняної економіки, що підвищує чутливість останньої до процесів у банківській системі.
Серед наукових праць, у яких досліджуються проблеми стійкості банківської системи в цілому та окремі її сфери і аспекти зокрема, необхідно виділити роботи таких зарубіжних учених як: Е. Ака Броу, Ф. Аллен, Н. Веллінк, Дж. Гарсіа, Р. Геррінг, С. Гієдрем, Д. Гуттентаг, Д. Даймонд, У. Дас, Ф. Девіс, Б. Джонстон, Ф. Дібвіг, Ч. Кіндлебергер, А. Крокет, М. Куінтін, А. Леї, К.-Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ФІНАНСОВИМИ ПОСЛУГАМИ (НА ПРИКЛАДІ КРАЇН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок