Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ БРОНХОЕКТАТИЧНОЇ ХВОРОБИ В ОСІБ ІЗ ОБТЯЖЕНОЮ СПАДКОВІСТЮ, РІЗНИМИ АНТИГЕННИМИ СТРУКТУРАМИ КРОВІ ТА СОМАТОТИПОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ БРОНХОЕКТАТИЧНОЇ ХВОРОБИ В ОСІБ ІЗ ОБТЯЖЕНОЮ СПАДКОВІСТЮ, РІЗНИМИ АНТИГЕННИМИ СТРУКТУРАМИ КРОВІ ТА СОМАТОТИПОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ БРОНХОЕКТАТИЧНОЇ ХВОРОБИ В ОСІБ ІЗ ОБТЯЖЕНОЮ СПАДКОВІСТЮ, РІЗНИМИ АНТИГЕННИМИ СТРУКТУРАМИ КРОВІ ТА СОМАТОТИПОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського АМН України
Ткаченко Тетяна Володимирівна
УДК 616.233-007.64:575.191:616-097:616-071.2.001.5
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ
БРОНХОЕКТАТИЧНОЇ ХВОРОБИ
В ОСІБ ІЗ ОБТЯЖЕНОЮ СПАДКОВІСТЮ, РІЗНИМИ
АНТИГЕННИМИ СТРУКТУРАМИ КРОВІ
ТА СОМАТОТИПОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ
14.01.27 - пульмонологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному ме-дично-му уні-верси-теті -
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, професор Мостовий Юрій Михайлович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Дзюблик Олександр Ярославович Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, завідувач відділенням технологій лікування НЗЛ;
доктор медичних наук, професор Конопльова Лідія Федорівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії № .
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться “23” квітня 2001 р. о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України за адресою: 03680 м.Київ, узвіз Протасів Яр, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (м. Київ, узвіз Протасів Яр, 7)
Автореферат розісланий 20 березня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ Бегоулева Ж.Б
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Хронічні обструктивні захворювання легень є однією з найбільш актуальних проблем медици-ни загалом та пу-льмоно-логії зок-рема [Ю.І. Фещенко, 2000; О.Я. Дзюблик, 1997; А.Г. Чучалин, 1999]. За останні роки значно зросла їхня питома вага серед причин захворюваності, інвалідності та смерті [Ю.І. Фещенко, 1997; Л.О. Яшина, 2000]. Тому в найближчі роки пошуки науковців необхідно спрямовувати на розробку мето-дів прог-нозу-ва-ння та ран-ньої діаг-нос-ти-ки цих зах-ворювань [Ю.І. Фещенко, 1999].
Бронхоектатична хвороба (БЕХ) входить до структури хронічних обструктивних захворювань легень. Незважаючи на те, що вона є однією з найбільш інвалідизуючих патологій, з якою пов’язані суттєві економічні витрати, причини її залишаються мало вивченими.
На сьогодні вивчені розповсюдженість захворювання [А.Н. Кокосов, ], етіо-патогенетичні фактори [А.Я. Цигельник, 1968; И.В. Путов та співавт., 1984], виз-на-че-ні діа-гнос-тич-ні кри-терії щодо цієї недуги [А.С. Бориско, 1992; J. Anglill et. al, 2000], розроблені підходи до консервативного та хірургічного лікування [О.Я. Дзюблик, 1983], але поруч із цим відсутні роботи, спрямовані на визначення ролі індивідуальних факторів, які вірогідно можуть призводити до розвитку БЕХ.
Оскільки БЕХ, як і всі хронічні обструктивні захворювання легень, відносять до мультифакторіальних захворювань, надзвичайно важливим є вивчення ряду індивідуальних критеріїв, що призводять до виникнення цієї недуги та формують особливості її перебігу.
Усе частіше увагу вчених привертає вивчення клініко-генеалогічного анамнезу, який є однією з найважливіших ланок у вивченні механізмів патогенезу захворювань, розробці прогнозтичних критеріїв, поліпшенні ефективності профілактичної діяльності [Э.А. Мерфи, ; Н.П. Бочков, ]. У пульмонології такі праці дозволили грунтовніше пізнати патоморфоз хронічного бронхіту [Ю.М. Мостовий, 1986; Т.В. Ивчик, 1999], бронхіальної астми [И.В. Васи-лев-ский та спів-авт., 1986], сар-ко-їдозу [З.И. Костина, 1978; N. Вrenan et. al., 1984] та туберкульозу легень [В.П. Чуканова, ]. Але роботи, що стосуються вивчення клініко-генеалогічного анамнезу при БЕХ, відсутні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ БРОНХОЕКТАТИЧНОЇ ХВОРОБИ В ОСІБ ІЗ ОБТЯЖЕНОЮ СПАДКОВІСТЮ, РІЗНИМИ АНТИГЕННИМИ СТРУКТУРАМИ КРОВІ ТА СОМАТОТИПОВИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок