Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ МОДЕЛЕЙ КОМУНІКАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ БРИТАНЦІВ

НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ МОДЕЛЕЙ КОМУНІКАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ БРИТАНЦІВ

Назва:
НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ МОДЕЛЕЙ КОМУНІКАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ БРИТАНЦІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,02 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАСКОВСЬКА Ольга Леонідівна
УДК 373.54
НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ
МОДЕЛЕЙ КОМУНІКАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ БРИТАНЦІВ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
СКЛЯРЕНКО ніна Костянтинівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ТАРНОПОЛЬСЬКИЙ Олег Борисович,
Дніпропетровський університет економіки і права,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики та методики навчання іноземних мов

кандидат педагогічних наук, доцент
КВАСОВА Ольга Геннадіївна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри навчання
іноземних мов та прикладної лінгвістики
Провідна установа Інститут педагогіки АПН України, лабораторія
навчання іноземних мов, м. Київ
 
Захист відбудеться 04.10.2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 04.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Входження України до європейського освітнього, культурного та економічного простору, інтеграція з європейськими країнами, інтернаціоналізація ділових стосунків у різноманітних сферах діяльності людини диктує нове соціальне замовлення суспільства в галузі освіти, зокрема якості володіння випускниками середніх загальноосвітніх шкіл (ЗОШ) іноземною мовою (ІМ). Головною метою навчання іноземної мови в ЗОШ є не лише навчання мови як реального та повноцінного засобу міжкультурного спілкування (МС), але й формування особистості, яка увібрала б у себе досвід рідної та іншомовної культури і була б готова до життя та праці в полікультурному суспільстві. В цьому контексті великого значення в системі середньої загальної освіти набуває навчання старшокласників однієї із складових соціолінгвістичної компетенції – моделей комунікативної поведінки (О.Б.Тарнопольський, Н.К.Скляренко) країни, мова якої вивчається.
Останнім часом молодь має набагато більше можливостей подорожувати, отримувати вищу освіту за кордоном. Під час таких подорожей людині необхідно ефективно забезпечувати свої щоденно-побутові потреби, а для цього їй потрібні відповідні знання, і не лише ІМ, а й знання соціальних норм і правил, традицій, звичаїв, тобто етикетної комунікативної поведінки (О.Б.Тарнопольський), яка прийнята в тій чи іншій мовній спільноті.
Не володіючи моделями комунікативної поведінки (МКП), людина стає безпорадною під час перебування в країні, мова якої вивчається, у найпростіших ситуаціях, пов’язаних з організацією свого повсякденного побуту і функціонування: вона може припускатися прикрих помилок у контактах з людьми, що виконують свої професійні функції, в неї виникає безліч проблем під час користування телефонним зв’язком, здійснення покупок у магазинах, замовлення їжі у закладах громадського харчування, подорожування різними видами транспорту, проходження митного контролю, поселення в готель, звертання за медичною допомогою, до фінансових установ тощо, тобто вона потрапляє у своєрідні “комунікативні пастки” (Н.Б.Ішханян).
Провідним напрямком в оволодінні ІМ старшокласниками ЗОШ сьогодні є здобуття ними такого рівня комунікативної компетенції, яка б дозволила їм користуватися ІМ як інструментом спілкування в діалозі культур і цивілізацій сучасного світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАВЧАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ МОДЕЛЕЙ КОМУНІКАТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ БРИТАНЦІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок