Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ХІМІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ МАРГАНЦЕВМІСНОЇ СИРОВИНИ НА ОСНОВІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ТА КІНЕТИЧНИХ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПРОЦЕСУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ХІМІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ МАРГАНЦЕВМІСНОЇ СИРОВИНИ НА ОСНОВІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ТА КІНЕТИЧНИХ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПРОЦЕСУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ХІМІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ МАРГАНЦЕВМІСНОЇ СИРОВИНИ НА ОСНОВІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ТА КІНЕТИЧНИХ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ярош Тетяна Петрівна
УДК 622.7:622.341.2
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ХІМІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ МАРГАНЦЕВМІСНОЇ СИРОВИНИ
НА ОСНОВІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ
ТА КІНЕТИЧНИХ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПРОЦЕСУ
05.15.08 – збагачення корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат технічних наук
Дзюба Олег Іванович,
Криворізький факультет
Національної металургійної академії України,
доцент кафедри хімічних технологій та екології.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Білецький Володимир Стефанович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри збагачення корисних копалин;
кандидат технічних наук
Гаєвий Владислав Валерійович,
Національний гірничий університет
(м. Дніпропетровськ),
доцент кафедри збагачення корисних копалин.
Захист відбудеться “7” лютого 2008 р. о 10.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.03 у Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий “3” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 09.052.03
кандидат технічних наук, доцент М. П. Тиханський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Україна володіє унікальними родовищами марганцевих руд, загальний запас яких на сьогодні оцінюється в 2234,3 млн. т. Проте складний речовинний склад вітчизняної марганцевої сировини, а також недосконалість сучасних технологічних схем його переробки призводять до того, що при збагаченні руд утворюється велика кількість (близько 50від вихідної руди) шламових відходів. Нині в шламосховищах двох діючих гірничо-збагачувальних комбінатів (Марганецького та Орджоникідзевського) накопичено вже близько 250 млн. т марганцевих шламів з масовим вмістом 12-18Mn, що в перерахунку на чистий марганець складає ~37,5 млн. т. Причому щорічно кількість марганцевих відходів у шламосховищах збільшується в середньому на 3 млн. т.
Залучення марганцевих шламів у переробку дозволить не тільки підвищити вилучення марганцю в товарний концентрат, але й вирішити багато екологічних проблем. Після утилізації марганцевих шламів можна буде провести повну рекультивацію земель, зайнятих під шламосховища. Крім того, буде повністю виключена шкідлива дія шламонакопичувача на навколишнє середовище, яка полягає в забрудненні атмосферного повітря фракціями хвостів, що пилять, а також в забрудненні ґрунтових і поверхневих вод водами, що фільтруються зі ставка шламосховища.
Відсутність ефективних методів механічного збагачення марганцевих шламів значно знижує техніко-економічні показники переробки марганцевих руд. У зв'язку з цим розробка безвідходної технології збагачення марганцевих шламів із залученням хімічних способів для підвищення ефективності процесу є актуальним науково-практичним завданням.
На території України знайдені також запаси залізомарганцевих руд, які після відпрацювання вивчених геолого-промислових типів марганцевих руд можуть стати сировинною базою для марганцеворудної промисловості. Тому розробка безвідходної технології для переробки залізомарганцевих руд, що дозволяє ефективно розділяти залізо- і марганцевмісні мінерали з одержанням відповідних концентратів, є перспективним науково-практичним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичних планів Криворізького технічного університету і в межах науково-дослідних робіт Міністерства промислової політики України і науково-дослідного і проектного інституту збагачення і агломерації руд чорних металів “Механобрчормет”. Дисертант, як виконавець, брав безпосередню участь у виконанні НДР за темами “Отработка технологий получения продуктивных растворов для производства ЭММ и синтеза высококачественных марганцевых продуктов” (№ ДР U017498), “Исследование и разработка технологии получения особо чистых концентратов для порошковой металлургии и ферритов из руд Кривбасса” (№ ДР U017474), “Разработка технологии глубокого обогащения карбонатных марганцевых руд с получением окускованных концентратов пригодных для выплавки малофосфористых ферросплавов и особо чистых продуктов (ЭММ)” (№ ДР 0193U004678).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ХІМІЧНОГО ЗБАГАЧЕННЯ МАРГАНЦЕВМІСНОЇ СИРОВИНИ НА ОСНОВІ ВСТАНОВЛЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ТА КІНЕТИЧНИХ ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок