Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБРОЙНО-ВИБУХОВІ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ МИРНОГО ЧАСУ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

ЗБРОЙНО-ВИБУХОВІ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ МИРНОГО ЧАСУ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

Назва:
ЗБРОЙНО-ВИБУХОВІ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ МИРНОГО ЧАСУ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Інститут нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова
СЬОМКІН КОСТЯНТИН В’ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК: 616.831:617.51:616-001.45+616.8-089
ЗБРОЙНО-ВИБУХОВІ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ
МИРНОГО ЧАСУ
(КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)
14.01.05 – нейрохірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Могила Василь Васильович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра нервових хвороб з курсами нейрохірургії і неврології факультету післядипломної освіти, завідувач курсу нейрохірургії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Морозов Анатолій Миколайович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, професор кафедри нейрохірургії;
доктор медичних наук, професор Потапов Олександр Іванович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра психіатрії та нейрохірургії, завідувач курсу нейрохірургії
Провідна установа – Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нейрохірургії, м. Харків
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.557.01 при Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльского, 32).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України (04050, м.Київ, вул. Мануїльского, 32).
Автореферат розісланий “__15__” квітня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор медичних наук
Л.Л.Чеботарьова
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збройно-вибухові поранення голови мирного часу є складною нейрохірургічною проблемою, увага до якої зросла в основному за останні 10-15 років (А.А. Потапов, 1995; Е.Г.Педаченко и соавт., 1995; Г.Д.Вербицкая и соавт., 1995; М.Е.Полищук, В.И.Старча, 1996; В.В.Лебедев и соавт., 1998; Г.Г.Шагинян, 2000; D.W.Webster et al., 1990).
Незважаючи на високий рівень кількості потерпілих з пораненнями голови, що дедалі збільшується, уявлення медиків про цей вид травми не достатні. В літературі практично не висвітлені питання причинних факторів черепно-мозкових поранень, зустрічаються лише уривчасті відомості про типи зброї, якою найчастіше здійснюються ці поранення. Не існує достовірної статистики збройно-вибухових поранень голови мирного часу. Немає чітких відомостей про кількість поранених у голову в Україні, як і по окремих регіонах. В той же час, нейрохірургічні стаціонари постійно надають допомогу таким постраждалим.
До теперішнього часу збільшення числа поранених у голову здебільшого пояснюють погіршенням криміногенної обстановки в країні (Поліщук М.Е., 1996). Однак, є переконливі свідчення про значне збільшення кількості таких потерпілих і внаслідок необережного поводження зі зброєю (В.В. Могила и соавт., 2003). Дедалі більшої актуальності набуває проблема зниження контролю за поширенням зброї і збільшення його кількості у населення країни. З'явилися нові класи і види вогнепальної зброї, - такі, наприклад, як газова або пневматична, яка вільно знаходиться в продажу. Поранення з такої зброї в даний час домінують у структурі збройових поранень (В.В. Могила и соавт., 2002). Досить часто поранення в голову виникають при суїцидних спробах. Цей напрямок також вимагає поглиблених досліджень.
Медичні доктрини воєнного часу стосовно поранень у голову, мало придатні для застосування в мирному житті (Б.В.Гайдар, 1996; Ю.Х.Каюмов и соавт., 1996; B.Aarabi et al., 1998). Це обумовлено, насамперед, різноманіттям зброї, що застосовується, і ранячих снарядів із нестандартними балістичними властивостями, які зустрічаються в мирний час та часто призводять до непередбачуваних наслідків. Крім того, структура невідкладної допомоги пораненим зі збройно-вибуховими пораненнями голови мирного часу значно відрізняється від організаційних заходів військового періоду (Э.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗБРОЙНО-ВИБУХОВІ ПОРАНЕННЯ ГОЛОВИ МИРНОГО ЧАСУ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок