Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДРОДЖЕННЯ ЕТНІЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НІМЦІВ УКРАЇНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ЕТНІЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НІМЦІВ УКРАЇНИ

Назва:
ВІДРОДЖЕННЯ ЕТНІЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НІМЦІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ДИНГЕС ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 323.1(477)
ВІДРОДЖЕННЯ ЕТНІЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НІМЦІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук 
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі політології в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Бородінов Валерій Дмитрович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних
досліджень, вчений секретар,
Заслужений діяч науки і техніки України
доктор філософських наук, професор
Швецова Антоніна Вікторівна,
Таврійський національний
університет ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри культурології
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
ім. І.Ф. Кураса НАН України,
відділ етнополітології
Захист відбудеться 27 квітня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.07 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “19” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ніколко М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена низкою обставин. По-перше, проголошення неза-лежності України надало всім її національним меншинам реальні можливості відродження своєї етнічної ідентичності. Особливо це актуально для німців України та інших національних меншин, які зазнали репресій за національною ознакою під час правління тоталітарного режиму. Тому вивчення проблеми відродження етнічної ідентичності цих національних меншин стало одним з першочергових завдань етнополітології та етнодержавознавства. По-друге, дослідження процесу відродження етнічної ідентичності німців у незалежній Україні є невід'ємною складовою формування української політичної нації сучасного європейського зразка, принциповим фактором гармонізації міжетнічних відносин і розбудови громадянського суспільства. По-третє, вивчення відродження етнічної ідентичності німців України сприяє оптимізації етнополітичного менеджменту України та Німеччини щодо цієї етнічної групи. Як наслідок – це дозволить усталити та поглибити міжнародні контакти України з німецькомовними країнами (передусім – з Німеччиною), а також надасть оригінальний матеріал для розвитку етнополітологічних знань. Отже, до-слідження процесу відродження етнічної ідентичності німецької меншини України є також своє-рідним внеском у поглиблення та розширення інтеграції в поліетнічний простір Європи. По-четверте, спеціальне вивчення процесу відродження етнічної ідентичності німців України сприяє прискоренню самоідентифікації цієї етнічної спільноти та є одним з практичних кроків до її політичної реабілітації. По-п’яте, дослідження етнічної ідентичності німців України дозволяє з високим ступенем вірогідності прогнозувати їх міграційні настрої.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснено в межах наукової теми кафедри політології Донецького національного університету („Філософсько-соціологічний аналіз трансформації цінностей у системі вищої освіти”, №0102U004242).
Ця дисертація є органічною складовою частиною низки локальних, регіональних, загальноукраїнських та міжнародних дослідницьких проектів. На локальному рівні вона виконана в межах дослідницького проекту Донецького відділення міжнародної організації дослідників німецької історії, мови та культури „Історія та етнологія німецької діаспори в Україні: 1945 – 2005 рр.”. На всеукраїнському рівні дослідження виконано в межах затвердженої на II-му з’їзді німців України Програми соціально-економічного та політичного відродження німців України та довгострокової програми сектору історії та етнології Асоціації німців України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІДРОДЖЕННЯ ЕТНІЧНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ НІМЦІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок