Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ ВІЙСЬКОВОЇ СПРАВИ ДАКІВ І СТ. ДО Н.Е. – ПОЧАТКУ ІІ СТ. Н.Е.

ІСТОРІЯ ВІЙСЬКОВОЇ СПРАВИ ДАКІВ І СТ. ДО Н.Е. – ПОЧАТКУ ІІ СТ. Н.Е.

Назва:
ІСТОРІЯ ВІЙСЬКОВОЇ СПРАВИ ДАКІВ І СТ. ДО Н.Е. – ПОЧАТКУ ІІ СТ. Н.Е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ужгородський національний університет
 
 
Прохненко Ігор Анатолійович
УДК 9 (398)
ІСТОРІЯ ВІЙСЬКОВОЇ СПРАВИ ДАКІВ
І СТ. ДО Н.Е. – ПОЧАТКУ ІІ СТ. Н.Е.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород – 2002Дисертацією є рукописРобота виконана на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки УкраїниНауковий керівник: доктор історичних наук, провідний науковий співробітник КОТИГОРОШКО В’ячеслав Григорович історичний факультет Ужгородського національного університету, професор кафедри історії стародавнього світу та середніх віківОфіційні опоненти: доктор історичних наук, професор НІКУЛІЦЕ Іон Тимофійович історичний факультет Молдавського державного університету, завідувач кафедри археології та історії античності кандидат історичних наук, доцент БАНДРОВСЬКИЙ Олександр Генріхович історичний факультет Львівського національного університету ім. І.Франка, доцент кафедри археології, античності та середньовіччяПровідна установа: Чернівецький національний університет ім. Ю.ФедьковичаЗахист відбудеться “_20_” _червня_ 2002 р. о _14.00_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.04. Ужгородського національного університету за адресою м. Ужгород, вул. Університетська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Ужгородського національного університету за адресою:
м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “_15_” _травня_ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук І.М.Ліхтей
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Карпато – Дунайський ареал здавна був місцем, де переплітались інтереси та долі багатьох племен і народів стародавнього світу. Площа ареалу становить приблизно 300 тисяч км 2. Його південний і західний кордони визначені р. Дунаєм, північний і східний – Карпатськими горами. Карпати – гігантська гірська система протяжністю біля 1500 км, висотою 1500 – 2500 м. Вона починається на сході від Альп і проходить масивною сильно вигнутою дугою, звертаючи на півдні до заходу. Гори охоплюють з різних боків підвищене Трансильванське плато. Схили Південних Карпат межують із Нижньодунайською, а Західні гори - із Середньодунайською низовинами. Щільною сіткою пронизують територію річки, найбільші з яких: Тиса, Олт та Муреш відмічені ще античними авторами як важливі комунікаційні шляхи.
Згідно сучасним дослідженням, Карпато – Дунайський ареал був місцем формування північної гілки фракійців. У результаті переміщення в ІІ ст. до н.е. їх культурно – політичного центру з нижніх течій р. Істру і р. Тірасу у Трансильванські Альпи, де існували різноманітні екологічні ніші, відбулось стимулювання процесу розвитку населення. На початку І ст. до н.е. внаслідок поступового соціально – економічного піднесення у місцевих племен утворилась перша на цій території держава. Очолили процес державотворення даки, які розповсюдили свою племінну назву на весь етнічний масив. За час найбільшого політичного розквіту (І ст. до н.е. – початок ІІ ст. н.е.), який співпадає з існуванням державності і визначає хронологічні межі нашої дисертації, даки воювали з кельтами, греками, сарматами й римлянами. Ведення агресивної зовнішньої політики вимагало від військової справи належного рівня розвитку. Даки звели значну кількість городищ і фортець, що стало безпрецедентним випадком в історії військового зодчества варварського світу Європи. Зброярство мало ґрунтовну основу для свого генезису і розвивалось з урахуванням найновіших досягнень, що дозволило сформувати боєздатне військо. Вивчення процесу розвитку дакійської військової справи є актуальним завданням історичної науки, зокрема, при дослідженні воєнної історії Європи. У зв’язку з цим, виникла необхідність комплексного аналізу військової справи даків, співставлення рівня її розвитку з римською, германською та сарматською, які задавали тон у ті часи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРІЯ ВІЙСЬКОВОЇ СПРАВИ ДАКІВ І СТ. ДО Н.Е. – ПОЧАТКУ ІІ СТ. Н.Е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок