Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАХОВИЙ ВІДБІР АБІТУРІЄНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ВУЗУ

ФАХОВИЙ ВІДБІР АБІТУРІЄНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ВУЗУ

Назва:
ФАХОВИЙ ВІДБІР АБІТУРІЄНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ВУЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ДОБРОВОЛЬСЬКА Лариса Пантеліївна
УДК 378.09:37
ФАХОВИЙ ВІДБІР АБІТУРІЄНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ВУЗУ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Запоріжжя 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ПАВЛЮТЕНКОВ Євген Михайлович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Федоришин Борис Олексійович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
завідувач відділу психології професійної
орієнтації
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Тименко Микола Петрович,
Інституту проблем виховання АПН України, завідувач лабораторії трудового виховання
та профорієнтації
Провідна установа – Державний педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерства освіти і науки України,
м. Житомир
Захист відбудеться 26 квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 при Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, корп. №3, ауд. 20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, корп. №3).
Автореферат розісланий 25 березня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протиріччя між новими соціально-економічними умовами та традиційною системою педагогічної освіти вимагають пошуку нових підходів у підготовці майбутніх вчителів. У наш час змінюється зміст освіти, впроваджуються ефективні методики викладання різних дисциплін, розробляються нові навчальні курси. Інноваційні школи - результат соціально-економічних змін - вимагають підготовки вчителя нового типу: глибоко і всебічно освіченого, високо професіонального, вільного від догматичного мислення, який залучає в процесі навчання дітей до загальнолюдської та національної культури, забезпечує умови для їх індивідуально-творчого розвитку й духовно-морального становлення. Але це може бути ефективним за умови профорієнтаційного аспекту проблеми підготовки педагогів.
У роботах М.О.Амінова, Н.Є.Мажара, Є.М.Павлютенкова, В.О.Сластьоніна, М.П.Тименка, Б.О.Федоришина, Р.І.Хмелюк і ін. розглядаються проблеми діагностики професійної придатності та відбору на професію вчителя. Але методи професійної діагностики не знайшли свого масового застосування в доборі абітурієнтів. Значний досвід теоретичних та прикладних розробок за даною проблемою був накопичений у часи застою і залишався “мертвим” вантажем. Вчитель-професіонал як людина з розвиненим почуттям власної гідності виявився несумісним із командно-наказовою системою управління.
Зарахування до вищих навчальних закладів (ВНЗ) і сьогодні здійснюється виключно за показниками успішності (І.А.Зязюн).Таке вирішення проблеми не можна визнати оптимальним. Дослідженнями вчених Т.О.Воробйової, Ф.Н.Гоноболіна, Н.В.Кузьміної, В.О.Сластьоніна, Р.І.Хмелюк, С.М.Чистякової та ін. доведено, що не кожна людина може стати вчителем тільки завдяки своїм психофізіологічним особливостям. Тому серед абітурієнтів треба виявляти таких, хто разом зі стійким інтересом до майбутньої професії мав би адекватні особистісні якості щодо професійного навчання та професійної діяльності. Це важливо саме тому, що, за свідченнями досліджень, знання старіють дуже швидко, уміння - повільніше, але й вони не можуть забезпечити постійний успіх у будь-якій професійній діяльності.
На жаль, ще немає механізму відбору, завдяки якому особи, що дійсно непридатні до педагогічної професії, не допускалися б до такої діяльності. Вирішення цієї проблеми відповідає вимогам Державної національної програми “Освіта”, де наголошується на необхідності вдосконалення системи комплектування контингенту студентів вищих навчальних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФАХОВИЙ ВІДБІР АБІТУРІЄНТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ВУЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок