Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Черезшкірна пункційна нефростомія ЯК ПЕРШИЙ еТАП ЛІКУВАННЯ обструкції верхніх сечових шляхів

Черезшкірна пункційна нефростомія ЯК ПЕРШИЙ еТАП ЛІКУВАННЯ обструкції верхніх сечових шляхів

Назва:
Черезшкірна пункційна нефростомія ЯК ПЕРШИЙ еТАП ЛІКУВАННЯ обструкції верхніх сечових шляхів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ
Гогуленко Олег Васильович
УДК 616.617-007.27-089.27
Черезшкірна пункційна нефростомія
ЯК ПЕРШИЙ еТАП ЛІКУВАННЯ обструкції верхніх сечових шляхів
14.01.06 - Урологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті урології АМН України,
Одеській обласній клінічній лікарні
Науковий керівник: доктор медичних наук,
професор Возіанов Сергій Олександрович,
Інститут урології АМН України, завідувач
відділу ренген-ендоурології та літотрипсії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
професор Черненко Василь Васильович,
Інститут урології АМН України,
головний науковий співробітник;
доктор медичних наук,
професор Саричев Леонід Петрович,
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава, завідувач кафедри урології,
медичної сексології та дитячої хірургії.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет, кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться ”29” листопада 2005 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою:
04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9А
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9А
Автореферат розісланий 28.10. 2005 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради _____________ Л. М. Старцева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми
Однією з найважливіших в урології залишається проблема вибору методу ліквідації обструкції верхніх сечових шляхів і відновлення адекватного пасажу сечі. Ця проблема вельми актуальна, особливо в тих випадках, коли тяжкий стан хворого становить причину надто високого ризику щодо проведення відкритої операції, має місце ургентна суправезикальна обструкція, або медичні показання до радикального оперативного втручання є відносними (Саричев Л.П., Возіанов С.О., 1999; Пугачев А.Г., 1999).
Обструкція верхніх сечових шляхів як однобічна, так і двобічна, може спричинятися різними захворюваннями верхніх і нижніх сечових шляхів, таких, як сечокам’яна хвороба з локалізацією конкрементів у різних відділах сечових шляхів, рак сечового міхура, передміхурової залози, товстої кишки, саркома заочеревинного простору, хвороба Ормонда, стриктури сечоводу різної етіології, аномалії розвитку сечових шляхів тощо.
Обструкція верхніх сечових шляхів відбувається кількома клінічними етапами і, часто супроводжуючись пієлонефритом, призводить до гідронефротичної трансформації, атрофії нирки та порушенням її функції. Характер і ступінь порушення функції нирок і сечових шляхів залежать від причини та рівня обтурації, темпів її розвитку і ступеня обструкції, а також наявності інфекції (Возіанов О.Ф., Пасечніков С.П., 1998).
Порушення пасажу сечі верхніми сечовими шляхами під час вагітності є актуальною і заслуговує на особливу увагу урологів і акушерів-гінекологів. У понад 80 % жінок у другій половині вагітності діагностується розширення верхніх сечових шляхів, зумовлене стисненням сечоводу між вагітною маткою і кістками таза, що є фактором високого ризику розвитку гострого пієлонефриту у вагітних (Братчиков О.И., Охотников А.И., 1996). На сьогодні гестаційний пієлонефрит є найбільш розповсюдженою екстрагенітальною патологією вагітних. В Україні частота захворюваності на гестаційний пієлонефрит коливається від 5% до 15%, значно зріс відсоток гнійних форм гестаційного пієлонефриту, який сягає 11% (Возианов А.Ф., Люлько А.В., 2001; Грищенко О.В., 1998; Павлова Л.П., Сайдакова Н.О., Старцева Л.М., 1997)
Тяжкі наслідки перебігу хвороби та її ускладнення призводять до тривалої втрати працездатності, а іноді й до інвалідності, це пояснює необхідність своєчасної діагностики та першочергового лікування саме явищ обструкції верхніх сечових шляхів з плановим оперативним лікуванням на подальших етапах основного захворювання, яке її спричинило.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Черезшкірна пункційна нефростомія ЯК ПЕРШИЙ еТАП ЛІКУВАННЯ обструкції верхніх сечових шляхів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок