Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ВИХРОСТРУМОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ВИХРОСТРУМОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

Назва:
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ВИХРОСТРУМОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“Київський політехнічний інститут”
Онгірська Наталія Генріхівна
УДК 620.179.1
МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ВИХРОСТРУМОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
Спеціальність 05.11.13 - прилади і методи контролю
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 1999
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Національному технічному університеті України
“Київський політехнічний інститут” (НТУУ “КПІ”) Міністерства освіти України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Маєвський Станіслав Михайлович,
НТУУ “КПІ”, завідувач кафедрою
приладів та систем неруйнівного контролю.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Скрипник Юрій Олексійович,
Державна академія легкої промисловості України,
завідувач кафедрою автоматизації і комп’ютерних систем
кандидат технічних наук, доцент
Демидко Валерій Григорович
Київський міжнародний університет цивільної авіації,
доцент кафедри вищої математики
Провідна установа : Харківський державний політехнічний університет,
кафедра приладів і методів неруйнівного контролю, Міністерство освіти України, м.Харків.
Захист відбудеться “ 4 ” листопада 1999р. у 15 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.07 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ 252056, пр. Перемоги 37, корп.№1, ауд.№ 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НТУУ “КПІ”, м.Київ 252056, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий 1 жовтня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Гельман Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність досліджень. Метод вихрострумового контролю є одним із найбільш вживаних методів неруйнівного контролю виробів і конструкцій. Внаслідок того, що точність та вірогідність контролю та вимірювань при реалізації такого методу в основному залежіть від типу та характеристик обраного вихрострумового перетворювача (ВСП), головною проблемою створення засобів вихрострумового контролю є оптимізація параметрів котушки ВСП з точки зору досягнення високої роздільної здатності.
Теорія проектування ВСП вимагає виконання розрахунків внесених опорів (або напруг), що характеризують вплив об’єкта контролю (ОК) на параметри котушки ВСП. Визначення цих параметрів пов’язано з розв’язанням громіздких задач взаємодії електромагнітного поля котушки ВСП з полем вихрових струмів об’єкта контролю. У довідкових виданнях приводяться розраховані класичним методом годографи зміни комплексного опору в залежності від так званого узагальненого параметру, що враховує одночасно вплив геометричних розмірів котушки ВСП, електропровідності і магнітної проникливості матеріалу ОК, та частоти струму збудження. Використання цих ідеалізованих годографів не забезпечує визначення параметрів ВСП з достатньою точністю, особливо для підвищених частот струму збудження. Все це призводить до того, що в більшості випадків проектування ВСП забезпечується лише на основі експериментальних даних.
Сказане вище дає підставу констатувати, що дане дисертаційне дослідження, спрямоване на розробку аналітичного методу розрахунку і оптимізації параметрів ВСП, є актуальним.
Метою дисертаційної роботи є розробка аналітичного методу розрахунку внесених параметрів котушки накладного і зовнішнього прохідного вихрострумових перетворювачів в залежності від параметрів котушки ВСП та об’єкту контролю: типу застосованої котушки, її геометрії, кількості звоїв, діаметру проводу, електропровідності матеріалу ОК, зазору між котушкою перетворювача та поверхнею зразка , наявності в об’єкті контролю тріщини певної довжини і глибини.
Для досягнення поставленої мети вирішено наступні задачі:
1. Згідно з теорією електромагнітного поля обгрунтовано вибір моделі взаємодії котушки ВСП з полем вихрового струму, що виникає в об’єкті контролю, та проведені розрахунки параметрів обраної моделі
2. Побудовано алгоритм розрахунку внесених параметрів при контролі накладними ВСП (одношаровими і багатошаровими котушками) провідних неферомагнітних пластин, багатошарових конструкцій, виробів з покриттям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МЕТОД РОЗРАХУНКУ ТА ОПТИМІЗАЦІЇ ПАРАМЕТРІВ ВИХРОСТРУМОВИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок