Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЮРИСТІВ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЮРИСТІВ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЮРИСТІВ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Васюк Оксана Вікторівна
УДК 025.4:011:34.001.85
ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЮРИСТІВ
В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство
та бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
ЗАГУМЕННА Віра Вікторівна,
Київський національний університет культури і мистецтв,
завідувач кафедри інформаційних ресурсів та сервісу
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУЛЕШОВ Сергій Георгійович,
Український науково-дослідний інститут архівної справи та
документознавства, завідувач відділу документознавства
кандидат педагогічних наук
ПАВЛУША Тетяна Петрівна,
Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського,
завідувач відділу наукової організації основного фонду
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра
інформаційно-документних систем
Захист відбудеться 19.06.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розіслано 17.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиліття характеризується докорінними суспільними перетвореннями, правові засади яких закріплені Конституцією України. Розбудова і зміцнення незалежної України як демократичної, правової держави, входження її до міжнародного економічного і правового простору, створення соціально орієнтованої ринкової економіки, приєднання до міжнародних договорів, інтенсивна законотворчість, становлення нових, правових інститутів кардинально змінюють структуру і характер інформаційних потреб фахівців у галузі правознавства.
Відповідно змінюються форми і засоби інформаційного забезпечення цих потреб в нових умовах. У зв’язку з цим набуває актуальності наукове дослідження проблем інформаційно-бібліографічного забезпечення діяльності юристів.
Аналіз наукових праць з інформаційно-бібліографічного забезпечення галузі засвідчує відсутність узагальнюючого дослідження з питань інформаційно-бібліографічного забезпечення юристів. Так, у 60-80 – х рр. ХХ ст. дослідники зосереджували свою увагу переважно на розкритті основних етапів розвитку поточної та ретроспективної бібліографічної інформації з правознавства (В.В. Антонов, Т.Є. Ксензова, Є.М. Попов, К.М. Серьогіна, Є.П. Сударікова).
Особливий інтерес, з огляду досліджуваної теми, становлять фундаментальні праці, в яких аналізуються документні потоки (Г.Ф. Гор-дукалова, Л.С. Козачков, Е.Є. Рокицька), а також теоретико-методологічні роботи (Г.В. Гедримович, В.А. Мінкіна, Д.Ю. Теплов). Теоретичні аспекти документних потоків досліджувалися і в роботах українських вчених-документознавців - С.Г. Кулешова, Н.М. Кушнаренко, Г.М. Швецової-Водки та російських бібліографознавців - О.П. Коршунова, А.В. Соколова, Ю.М Сто-лярова.
Загальнонаукове, теоретичне значення мають праці з проблем теорії інформації, розвитку суспільства та його інформатизації, інформаційної культури особистості. Йдеться, зокрема, про роботи соціально-філософського напряму (В.Т. Афанасьєв, Н.Г. Джинчарадзе, Г.І. Калитич, Ю.М. Канигін, Й. Масуда, А.В. Соколов), з інформатики і бібліотекознавства (Н. Віннер, В.С. Бабич, К.Е. Шеннон, Ю.А. Шрейдер); та юридичного напряму (В.М. Куд-рявцев, С.С. Сливка).
Порівняльний аналіз діючих методик вивчення споживачів правової інформації здійснено у працях А.Є. Вікторова, А.В. Голованова, В.І. Горькової, В.А. Маркусової, А.І. Чорного; теоретичні аспекти інформаційних потреб розглядають В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОГРАФІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЮРИСТІВ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок