Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНА КАТЕГОРІЯ ВВІЧЛИВОСТІ В КОРЕЙСЬКІЙ МОВІ

КОМУНІКАТИВНА КАТЕГОРІЯ ВВІЧЛИВОСТІ В КОРЕЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
КОМУНІКАТИВНА КАТЕГОРІЯ ВВІЧЛИВОСТІ В КОРЕЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
СКРИПНИК Юлія Дмитрівна
УДК: 811.531
КОМУНІКАТИВНА КАТЕГОРІЯ ВВІЧЛИВОСТІ
В КОРЕЙСЬКІЙ МОВІ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних
народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
кандидат філологічних наук, доцент
Кім Сук Вон
кафедра китайської, корейської та
японської філології Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, доцент
Мосенкіс Юрій Леонідович
кафедра сучасної української мови
Інституту філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук
Мазінов Ахтем Сеїт-Аметович
старший викладач кафедри іноземних мов
Кримського державного медичного
університету ім. С.І. Георгієвського
Провідна установа:
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова МОН України
Захист відбудеться 19 січня 2007 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ – 1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту сходознавства
ім. А. Кримського НАН України за адресою: м. Київ – 1, вул. Грушевського, 4,
к. 207.
Автореферат розіслано "18" грудня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук Хамрай О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлюється тим, що категорія ввічливості сучасної корейської мови та засоби її реалізації в процесі комунікації в українській науці раніше не досліджувалися. Недостатнє теоретичне підґрунтя, прогалини та майже повна відсутність у вітчизняному сходознавстві досліджень із корейської мови, брак методик із викладання даної мови, з якими фахівцям доводиться стикатися на практиці, негативно позначаються на рівні підготовки спеціалістів з кореїстики. Ми вважаємо, що дослідження категорії ввічливості корейської мови актуальне з точки зору опису цієї мови, оскільки зазначена категорія є важливим елементом мови. Вивчення форм ввічливості є також суттєвим для загального мовознавства, оскільки ми маємо справу з явищем, недостатньо дослідженим у загальнолінгвістичному плані.
Окрім того, зважаючи на динамічний розвиток міжкультурної комунікації, звичним явищем стали контакти носіїв різних культур і мов, національно-культурні чинники яких істотно впливають як на елементи та категорії мовного коду, що формують неповторні мовні картини світу, які відрізняються від концептуальних, так і на власне процес спілкування; для успішного спільного досягнення мети у міжкультурному спілкуванні важливим стає врахування національних особливостей учасників комунікації та культурно зумовленої специфіки вербальної та невербальної мовленнєвої поведінки представників певної нації.
Дослідження категорії ввічливості сучасної корейської мови вбачається актуальним, оскільки проблема адекватного вживання мовленнєвих форм категорії ввічливості, як і питання, пов’язані з визначенням нормативності використання того чи іншого рівня ввічливості в різних комунікативних ситуаціях, посідають чільне місце у функціональній граматиці корейської мови. Однак у працях із загального мовознавства досить часто не враховується можливість вираження в мові соціально-особистісних відносин між людьми за допомогою граматичних засобів, а якщо про це згадується, то не завжди конкретно й правильно.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах загальної наукової теми "Актуальні проблеми східної філології класичної та сучасної доби", що розроблялася в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка в 2000-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНА КАТЕГОРІЯ ВВІЧЛИВОСТІ В КОРЕЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок