Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Скульська Віолета Євгенівна
УДК 377.1. – 057.19
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО
НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент АПН України Радкевич Валентина Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу дидактики професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Лігоцький Анатолій Олексійович, Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри педагогіки і кадрової роботи, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Сігаєва Лариса Євгенівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти, м. Київ.
Провідна установа: |
Миколаївський державний університет імені В.О.Сухомлинського, кафедра освітніх технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться „29” червня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „27” травня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах розвитку ринкової економіки в Україні безробіття є важливою соціально-економічною проблемою, розв’язання якої зумовлює необхідність реалізації системи заходів, спрямованих на подолання його негативних наслідків.
Незважаючи на зростання зайнятості економічно активного населення, рівень безробіття лишається високим: на кінець 2004 р. він складав 8,6 %, водночас як за рекомендаціями Міжнародної організації праці він має становити не більше 4%.
Державна політика щодо відтворення наявних трудових ресурсів, відновлення їх професійного розвитку відображена в Законах України “Про зайнятість населення” (1991 р.), “Про професійно-технічну освіту” (1998 р.), Концепції професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення (1996 р.), Концепції розвитку професійно-технічної (професійної) освіти в Україні (2004 р.), а також у програмі дій Уряду “Назустріч людям” (2005 р.). Положення, викладені в цих документах зумовлюють формування нової за своєю сутністю системи взаємовідносин “ринок праці - ринок освітніх послуг”, класичним прикладом якої є професійне навчання безробітних.
Аналіз статистичних даних свідчить, що більшість безробітних здобуває робітничу кваліфікацію у професійно-технічних навчальних закладах державної форми власності (далі – ПТНЗ). Останнім часом ця тенденція набуває поширення. Якщо у 2001 р. на замовлення державної служби зайнятості у ПТНЗ навчалося 46429 безробітних, то у 2004 р. – вже 55469 осіб. Відповідно у 2001 р. було використано навчально-матеріальну базу 518 навчальних закладів, у 2004 р. – 601.
Починаючи з 1991 р. набуто певний позитивний досвід щодо розвитку професійного навчання безробітних у ПТНЗ, водночас існують проблеми, пов’язані з його недостатньою ефективністю. Так, після завершення навчання не може знайти роботу кожний третій безробітний, що призводить не тільки до нецільового використання коштів, але й до збільшення кількості „довготривалих безробітних”, переживання ними психологічних труднощів, пов’язаних з „вторинним безробіттям”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ БЕЗРОБІТНИХ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок