Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ВИХОВАНЦІВ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ ДО СТВОРЕННЯ СІМ’Ї

ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ВИХОВАНЦІВ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ ДО СТВОРЕННЯ СІМ’Ї

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ВИХОВАНЦІВ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ ДО СТВОРЕННЯ СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,84 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
КІЗЬ Ольга Богданівна
УДК 159.9: 37.015.3
ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ
ВИХОВАНЦІВ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ
ДО СТВОРЕННЯ СІМ’Ї
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі психології Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Кікінежді Оксана Михайлівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка,
завідувач лабораторії психології особистості
імені П.Р.Чамати;
кандидат психологічних наук, доцент
Осьмак Любов Петрівна,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка, кафедра
психології, Міністерство освіти і науки
України, м. Дрогобич.
Захист відбудеться 16 квітня 2003 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ,
вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 14 березня 2003 року.
Вчений секретар Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація соціально-економічних умов життя українського суспільства неоднозначно позначилась на функціонуванні сім’ї як виховному інституті, породила виникнення нових проблем, пов’язаних з втратою таких загальнолюдських вартостей як родина, рід, батьківство, материнство, що спричинило значне зростання кількості сиріт при живих батьках та неповнолітніх, позбавлених батьківського піклування. Виховання таких дітей в умовах закладів інтернатного типу, при відсутності змалку адекватних зразків соціорольової поведінки негативно позначається на характері становлення ідентичності дітей, засвоєнні ними ролей і обов’язків чоловіків і жінок в сім’ї та суспільстві, що у сукупності виокремлюється гостроактуальною проблемою вікової та педагогічної психології.
Діти-сироти залишаються однією з найбільш соціально занедбаних і найменш психологічно захищених спільнот нашої країни, а сирітське середовище акумулює в собі найскладніші проблеми психологічного, соціального становлення особистості чоловіка та жінки. Звуженість соціального оточення в інтернатних закладах, брак соціально-адекватних моделей статеворольової поведінки, недостатня психолого-педагогічна підготовленість вихователів до роботи з депривованими дітьми створюють несприятливі умови для розвитку у них психологічної готовності до самостійного життя та створення сім’ї.
Аналіз наукової літератури з питань соціалізації дітей в умовах депривації дає підстави стверджувати, що на даний час проблема підготовки до створення сім’ї, а отже, і соціальної адаптації вихованців закладів інтернатного типу є недостатньо розробленою. Зазначимо, що в працях Я.Гошовського, І.Дубровіної, Н.Карасьова, В.Мухіної, Л.Осьмак, А.Прихожан, А.Рузської, О.Сухолєнової, В.Толстих, Т.Юферєвої частково висвітлена специфіка психічного та особистісного розвитку депривованих підлітків. Проте спеціальних досліджень, метою яких було б комплексне вивчення усіх аспектів психологічної готовності до шлюбу та сім’ї вихованців загальноосвітніх шкіл-інтернатів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, раніше не проводилось.
Окремі аспекти підготовки учнівської молоді до шлюбу та сім’ї висвітлювались в дослідженнях М.Алексєєвої, Т.Буленко, М.Вовчик-Блакитної, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ВИХОВАНЦІВ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ ДО СТВОРЕННЯ СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок