Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНА ПРОХІДНИЦЬКИХ КОМБАЙНІВ З АКСІАЛЬНИМИ КОРОНКАМИ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНА ПРОХІДНИЦЬКИХ КОМБАЙНІВ З АКСІАЛЬНИМИ КОРОНКАМИ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНА ПРОХІДНИЦЬКИХ КОМБАЙНІВ З АКСІАЛЬНИМИ КОРОНКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЕМЕНЧЕНКО ДМИТРО АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 622.232.83.054
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНА
ПРОХІДНИЦЬКИХ КОМБАЙНІВ З АКСІАЛЬНИМИ КОРОНКАМИ
Спеціальність 05.05.06 “Гірничі машини ”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі "Гірничі машини" Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: лауреат Державної премії України, заслужений
діяч науки і техніки України, доктор технічних
наук, професор Гуляєв Володимир Георгійович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри "Гірничі машини".
Офіційні опоненти:
лауреат Державної премії України, заслужений
діяч науки і техніки України, доктор технічних
наук, професор Бойко Микола Григорович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри "Гірнича механіка"
кандидат технічних наук, доцент
Нечепуренко Mихайло Семенович
Донбаський гірничо-металургійний інститут,
професор кафедри "Єнергомеханіка і обладнання"
(м. Алчевськ).
Провідна установа:
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Гірничі машини”, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 14.11. 2003 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, І навч. корпус, ауд. 1.201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, ІІ навч. корп.)
Автореферат розісланий 7.10. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 11. 052.05
доктор технічних наук, професор Шевцов М.Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна тенденція видобутку вугілля на Україні, що складає більш 90% усіх вітчизняних енергоресурсів, характеризується постійним зростанням інтенсифікації навантаження на лаву. Вітчизняні механізовані очисні комплекси нового технічного рівня забезпечують можливість зростання навантаження на лаву до 2-х і більше тисяч тонн на добу.
За даними інституту Дондіпровуглемаш одним із факторів, які найбільше стримують зростання навантаження на сучасні добувні комплекси, є відставання в підготовці нового фронту очисних робіт. Це завдання реально здійснене при проходці гірничих виробок із темпами 400-600 м / місяць.
Такі темпи проходки може забезпечити тільки комбайнова технологія проведення виробітків, що найбільш повно відповідає вимогам економічної ефективності гірничопідготовчих робіт.
На цей час усе більш широке застосування на шахтах України і за кордоном одержали прохідницькі комбайни з аксіальними коронками.
Слід зазначити, що вивченість закономірностей процесу формування вектора зовнішнього збурення і питомих енерговитрат на руйнування масиву при роботі прохідницьких комбайнів, оснащених аксіальними коронками, не можна визнати достатньою. Існуючі методики визначення раціональних конструктивних і режимних параметрів аксіальної коронки не враховують повною мірою особливостей її форми і потребують удосконалення.
Тому обгрунтування раціональних параметрів аксіальних коронок, які забезпечують підвищення продуктивності і ресурсу прохідницьких комбайнів, є актуальною науковою задачею, що має важливе значення для народного господарства України, як однієї з основних світових виробників гірничопрохідницької техніки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до наукового напрямку кафедри "Гірничі машини" ДонНТУ ? "Розробка теорії робочих процесів і методів підвищення технічного рівня гірничих машин", у рамках аспірантського плану науково-дослідної роботи, а також держтем Г2-01 і Г15-98.
Мета роботи. Підвищення продуктивності прохідницьких комбайнів на основі вибору раціональних конструктивних і режимних параметрів аксіальних коронок.
Для досягнення поставленої мети сформульовані і розв'язані такі задачі:
- виконано аналіз процесу обробки забою виконавчим органом з аксіальними коронками і складено класифікацію режимів їх роботи за видами і особливостями технологічних операцій виконавчого органа, типами бічного розрізу і схемами опрацювання забою;
- розроблено математичну модель процесу руйнування і формування вектора зовнішнього збурення на аксіальній коронці в різних режимах її роботи;
- розроблено трикомпонентний тензокулак, складено методику і виготовлено стенд для дослідження закономірностей впливу кінематичних змін, у широкому діапазоні, кутів різця на формування складових сил різання, експериментально одержано залежності для визначення середніх величин сили різання і зусилля подачі різця від параметрів зрізу і кінематичних змін його заднього кута;
- установлено для різних режимів роботи виконавчого органа закономірності впливу форми і параметрів коронки, кількості лопатей, напрямку і розміру кута їх навивання на товщину і ширину зрізу на різцях, питомі енерговитрати руйнування масиву і параметри вектора зовнішнього збурення;
- розроблено математичну модель оптимізації і методику визначення конструктивних і режимних параметрів аксіальної коронки й оцінено ефективність роботи коронки з раціональними параметрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНА ПРОХІДНИЦЬКИХ КОМБАЙНІВ З АКСІАЛЬНИМИ КОРОНКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок