Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ТА НОРМАТИВНИХ ЗАСАД ФАХОВИХ СИСТЕМ СЕРТИФІКАЦІЇ

СТВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ТА НОРМАТИВНИХ ЗАСАД ФАХОВИХ СИСТЕМ СЕРТИФІКАЦІЇ

Назва:
СТВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ТА НОРМАТИВНИХ ЗАСАД ФАХОВИХ СИСТЕМ СЕРТИФІКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет «Львівська політехніка»
 
КАЗАНЦЕВ СЕРГІЙ АНДРІЙОВИЧ
УДК 658.562
СТВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ТА НОРМАТИВНИХ ЗАСАД ФАХОВИХ СИСТЕМ СЕРТИФІКАЦІЇ
05.01.02 – стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті «Львівська політехніка» Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Столярчук Петро Гаврилович,
завідувач кафедри «Метрологія, стандартизація та сертифікація» Національного університету «Львівська політехніка»
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Володарський Євген Тимофійович,
професор кафедри автоматизації експериментальних досліджень Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”
доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович,
завідувач кафедри метрології та промислової автоматики
Вінницького національного технічного університету
Захист відбудеться «11» липня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті «Львівська політехніка» (79013, Львів, вул. С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (79013, Львів, вул. Професорська, 12)
Автореферат розісланий 9 червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д-р техн. наук, професор Я.Т.Луцик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із шляхів подолання технічних бар’єрів у торгівлі є впровадження систем оцінки відповідності продукції і послуг. Такі системи повинні відповідати принципам та директивам «Нового Підходу» і «Глобального Підходу» та бути спроможними реалізовувати основоположну вимогу до їх побудови і функціонування: “один стандарт – один метод випробування – одна процедура оцінки відповідності, прийнятні всюди”. Але чинна в Україні система оцінки відповідності не в повній мірі відповідає принципам та рекомендаціям міжнародних і європейських організацій. Державна система сертифікації в законодавчо регульованій сфері побудована за централізованим принципом та не враховує вимоги міжнародних стандартів щодо проведення робіт з оцінки відповідності незалежною стороною. Тому результати випробувань та сертифікації не визнаються міжнародними організаціями з сертифікації та акредитації, а, виходячи з цього, - і замовниками продукції і послуг. Це призводить до необхідності проведення повторного контролю, випробувань і сертифікації продукції та послуг, і, як наслідок, до збільшення їх вартості та терміну надходження до клієнтів.
Тому не викликає сумніву необхідність створення і впровадження в Україні системи оцінки відповідності, яка б відповідала міжнародним принципам, підходам і вимогам. Сьогодні завдання зі створення та впровадження систем сертифікації і стандартизації вирішуються тільки на підставі практичного досвіду. Організаційно-технічні рішення приймаються без їх наукового обґрунтування та приводять до негативних наслідків і не сприймаються світовою спільнотою. Результати проведеного в процесі досліджень аналізу відомих автору джерел та пошуку інформації показали, що задача формалізації системи оцінки відповідності та обґрунтування її характеристик до останнього часу не ставилась і науково-методичного апарату для її вирішення не було створено.
В сучасних умовах розвитку комп’ютерної техніки та новітніх інформаційних технологій найбільш доцільним для прийняття раціональних економічно і соціально вигідних суспільству рішень є застосовування методів моделювання і оптимізації. В зв’язку з чим є необхідним розв’язати актуальну складну наукову задачу, яка має важливе практичне значення для розвитку вітчизняної системи технічного регулювання та полягає у створенні науково-методичних і нормативних засад обґрунтування раціональної системи сертифікації і стандартизації, що відповідає міжнародним і європейським принципам і вимогам, чинному законодавству України та сучасному рівню розвитку науки і техніки, а також у виборі шляхів її впровадження і регламентації на основі сучасних принципів та підходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ТА НОРМАТИВНИХ ЗАСАД ФАХОВИХ СИСТЕМ СЕРТИФІКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок