Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ТА ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗУ І. МАЗЕПИ (ЕПОПЕЯ Б. ЛЕПКОГО „МАЗЕПА” ТА ОПЕРА П. ЧАЙКОВСЬКОГО „МАЗЕПА”)

ХУДОЖНЯ ТА ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗУ І. МАЗЕПИ (ЕПОПЕЯ Б. ЛЕПКОГО „МАЗЕПА” ТА ОПЕРА П. ЧАЙКОВСЬКОГО „МАЗЕПА”)

Назва:
ХУДОЖНЯ ТА ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗУ І. МАЗЕПИ (ЕПОПЕЯ Б. ЛЕПКОГО „МАЗЕПА” ТА ОПЕРА П. ЧАЙКОВСЬКОГО „МАЗЕПА”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,01 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИ
МИРА ГНАТЮКА


ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЛУПАК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 82.091
ХУДОЖНЯ ТА ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
ОБРАЗУ І. МАЗЕПИ (ЕПОПЕЯ Б. ЛЕПКОГО „МАЗЕПА”
ТА ОПЕРА П. ЧАЙКОВСЬКОГО „МАЗЕПА”)
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ГРОМ’ЯК Роман Теодорович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені В. Гнатюка,
завідувач кафедри теорії літератури
і порівняльного літературознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
член кор. НАН України
ІЛЬНИЦЬКИЙ Микола Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
теорії літератури і порівняльного
літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
ОСТАПЧУК Тетяна Павлівна,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені П. Могили,
доцент кафедри практики перекладу і
німецької філології.
Провідна установа: Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка
НАН України, відділ компаративістики,
м.Київ.
 
Захист відбудеться 16 березня 2007 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58. 053. 02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 12 лютого 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гижий В. Л. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із актуальних напрямків літературної компаративістики є дослідження взаємодії літератури з іншими видами мистецтва. Ставши знаковою тенденцією сучасної художньої практики, взаємодія мистецтв стимулює учених-теоретиків (мистецтвознавців, культурологів) і літературних критиків до дискусії з проблем інтеґрації мистецтв.
Спроби вивчення взаємодії літератури з іншими видами мистецтва робилися давно: помітними у ХХ столітті стали праці К. Вайса („Симбіоз мистецтв”, 1936), Д. Дівея („Мистецтво як досвід”, 1939), М. Кагана („Морфология искусства”, 1972), В. Васіної-Гроссман („Музыка и поэтическое слово”, 1972), Б. Реїзова („Литература и музыка. Контакты и взаимодействия”, 1975), А. Зися („Виды искусства”, 1979), В. Ванслова („Що таке мистецтво”, 1988), О. Рисака („Проблеми синтезу мистецтв в українській літературі кінця ХІХ – початку ХХ століття”, 1999), Д. Наливайка („Література в системі мистецтв як галузь порівняльного літературознавства”, 2003).
У широко трактованому плані взаємодію, типологічні відповідності між музикою і літературою досліджують зарубіжні вчені С. Бенсон („Поліфонія та значення музики у Бахтіна та Кундери”), В. Вольф („The Musicalization of Fiction”), Р. Барт („Семіотика мистецтв”) та ін.
Кожна образна творчість, будучи самостійною сферою, здатна виконувати свої функції і без „допомоги” інших мистецтв, проте вона обмежена своїми виражальними засобами, тому з метою розширення власних меж і можливостей тяжіє до напрацювань суміжних мистецтв. У цьому полягає суть процесів диференціації та інтеґрації, відокремлення і наступне з’єднання різних мистецтв, що відбуваються в розвитку художньої культури і спостерігаються на всіх етапах її історії. Динамізація української культури також інспірується осмисленням ролі наскрізних цінностей – ідей, принципів, традиційних образів, – які увиразнюють національну самобутність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ТА ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ОБРАЗУ І. МАЗЕПИ (ЕПОПЕЯ Б. ЛЕПКОГО „МАЗЕПА” ТА ОПЕРА П. ЧАЙКОВСЬКОГО „МАЗЕПА”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок