Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В ЕКОНОМІЦІ РЕГІОНУ

ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В ЕКОНОМІЦІ РЕГІОНУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В ЕКОНОМІЦІ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 332.1 + 338.246.025.88
САВЕЛЬЄВА Тетяна Михайлівна
ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ
СТРУКТУР В ЕКОНОМІЦІ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень НАН України
(м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Савельєв Леонід Андрійович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович,
Донецьке акціонерне науково-комерційне
товариство “ДАНКО”,
перший віце-президент (м. Донецьк)
кандидат економічних наук, доцент
Краснова Вікторія Василівна,
Донецький національний університет МОН України,
завідувач кафедри (м. Донецьк)
 
Провідна установа – Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського МОН України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться “22” жовтня 2002 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: вул. Університетська, 77, м. Донецьк, 83048.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: вул. Університетська, 77, м. Донецьк, 83048.
Автореферат розісланий “12” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У Донецькому регіоні, як і в інших регіонах України, швидкими темпами йде створення корпоративного сектора економіки, на основі якого формуються корпоративні відносини й органи корпоративного управління. Це зв’язано з радикальними змінами у відносинах власності. Саме трансформація відносин власності є одним з основних напрямів реформування економіки.
Формування корпоративного сектора в регіоні відбувається з появою нових господарських структур, які створюються в результаті приватизації і на основі приватного капіталу. Поява нових власників на багатьох приватизованих підприємствах не привела до підвищення ефективності функціонування цих суб’єктів. Крім того, зміна структури власності ускладнила управління ними. Це вимагає розробки нових методів, механізмів і інструментів корпоративного управління, які не застосовувались раніше.
Недосконалість законодавчих документів, а також досвіду корпоративного управління і цивілізованих корпоративних відносин, негативно позначається на ефективності функціонування корпоративних структур у регіоні. Ситуація ускладнюється непослідовністю, стихійністю державної політики у формуванні інституціональної структури корпоративних відносин, недосконалістю корпоративного законодавства, невідповідністю механізмів корпоративного контролю моделі корпоративного управління, відсутністю у багатьох корпоративних структурах сучасних управлінських кадрів, а також недостатнім рівнем економіко-правової підготовки власників корпоративного капіталу.
Прорахунки і недоробки в процесі становлення корпоративних структур безпосередньо зв'язані з недооцінкою наукового осмислення їхніх теоретичних основ – явища в перехідній економіці нового і мало дослідженого. Тому виправданим є увага вчених-теоретиків, господарських практиків щодо питання формування корпоративного сектора та його функціонування. Вивчення наукових праць вітчизняних і зарубіжних дослідників і аналіз функціонуючих корпоративних структур в регіоні дозволили не тільки систематизувати найактуальніші проблемні питання корпоративного функціонування, але і простежити еволюцію змін у системі корпоративних відносин.
Наукових розробок, присвячених питанням формування та функціонування корпоративних структур, управління корпоративним сектором економіки в регіоні й Україні, недостатньо. Існує об'єктивна необхідність у теоретичній розробці нових або удосконаленні існуючих підходів щодо формування корпоративних структур та методів управління ними в економіці регіону для забезпечення їх ефективного функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ СТРУКТУР В ЕКОНОМІЦІ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок