Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ РОСЛИН РОДИНИ SOLANACEAE

ВПЛИВ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ РОСЛИН РОДИНИ SOLANACEAE

Назва:
ВПЛИВ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ РОСЛИН РОДИНИ SOLANACEAE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УЛИНЕЦЬ Віктор Золтанович
УДК 578.85/.86
ВПЛИВ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ РОСЛИН РОДИНИ SOLANACEAE
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі вірусології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, доцент
Поліщук Валерій Петрович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри вірусології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Карпов Олександр Вікторович,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, м. Київ, провідний науковий співробітник відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів
доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри біохімії
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – національний науковий центр УААН, м. Ялта
Захист відбудеться „17”12.2002р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, проспект Глушкова, 2.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 62.
Автореферат розісланий “06” 11 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Молчанець О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах сильного антропогенного впливу на зовнішнє середовище виникає загроза швидкого розповсюдження вірусних інфекцій та виникнення епідемій як серед людей, так і серед тварин і рослин.
Вірусні інфекції завдають дедалі більшої шкоди сільськогосподарським угіддям, що, в свою чергу, призводить до значних втрат врожаю цінних господарських культур (Бойко, 1990). Тому в наш час актуальним є питання екологічного моніторингу стану посівів. Головним завданням моніторингу має бути прогнозування змін характеристик окремих ніш екологічної системи і на основі цього прогнозування подальшої долі екосистеми в часі (Кочубей, 1988).
На сьогоднішній день вже існує багато способів діагностики фітовірусних інфекцій. Це перш за все, біологічний метод доказу інфекційності на тест-об’єктах, метод електронної мікроскопії, різні модифікації імуноферментного аналізу, реакції імунодифузії, інші серологічні тести, метод електрофорезу в гелі, тощо. Але всі вони потребують великих фінансових витрат, руйнування цілісності організму і, що найбільш суттєво, не дають змоги за нетривалий час дослідити значні посівні площі.
Отже, велике значення має отримання експрес-інформації стану рослин, що підлягають дії різних зовнішніх впливів, зокрема, впливу вірусної інфекції (Wolf & Millatiner, 2000). Мається на увазі інформація, яка б дозволила уже на ранніх етапах діагностувати зміни клітинного метаболізму під впливом вірусної інфекції. Таку інформацію важливо отримати до того, як результат зовнішніх дій на організм проявиться візуально. Наслідком таких дій може бути зміна форми і затримка росту клітин, поява некрозів, зменшення загальної біомаси (Мэтьюз, 1992).
Сучасні методи оцінки стану агроценозу базуються переважно на вимірюванні спектрів відбиття зеленої рослинності (Алёхина, 1996). По значенню спектральних коефіцієнтів можна, наприклад, судити про кількість поглинутої рослинним ценозом променевої енергії (Андреева, 1982), вміст пігментів і азоту (Кэтти, 1991), а також оцінювати загальний фізіологічний стан рослин (Алёхина, 1996) і їх біомасу на різних фазах вегетації. З іншого боку, останнім часом багато уваги приділяється вивченню оптичних властивостей рослин, як одного із критеріїв їхнього фізіологічного стану (Антоненко, 1989).
Ймовірно, що чутливість спектральних методів, які ґрунтуються на зміні концентрації хлорофілу, буде залежати від того, на якій стадії розвитку вірусної інфекції можливе його тестування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ НА СПЕКТРАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ РОСЛИН РОДИНИ SOLANACEAE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок