Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева

Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева

Назва:
Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Марутян Рена Рубенівна
УДК 94 (477) “18” (092)
Громадсько-просвітницька та
наукова діяльність М.О.Каришева
07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА історичних НАУК
Запоріжжя - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор,
Карагодін Анатолій Іванович
Запорізький держуніверситет,
професор кафедри джерелознавства,
історіографії та спеціальних історичних
дисциплін.
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, доцент,
Голуб Анатолій Іванович,
доцент кафедри російської історії
Дніпропетровського національного університету.
 
- кандидат історичних наук, доцент,
Ткаченко Віктор Григорович,
доцент кафедри новітньої історії України,
проректор з питань гуманітарної освіти і виховання
Запорізького державного університету.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться "29" червня 2001р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м.Запоріжжя,вул.Жуковського,66,корп. V, ауд.326.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного університету (адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус ІІ).
Автореферат розісланий "28" травня 2001 року.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження необхідністю дослідження громадської та наукової діяльності видатних діячів минулого, які залишили найбільш помітний слід у вітчизняній історії, впливали на життя сіл, міст і навіть цілих регіонів, а також, накопичуючи фактичний матеріал, готували ґрунт для наступних поколінь дослідників.
Всебічне дослідження життя і діяльності визначних осіб минулого завжди є важливим завданням історичної науки. В сучасних умовах вкрай необхідно висвітлити внесок у розвиток науки, культури та громадського життя найбільш талановитих діячів минулого, що залишилися поза увагою радянської історичної науки. Серед таких вчених останньої чверті ХІХ – початку ХХ ст. в Катеринославській губернії відзначився відомий економіст, статистик, педагог і громадський діяч – Микола Олександрович Каришев.
Талановитий вчений, публіцист, він мав суттєвий вплив на громадсько-культурне життя півдня України та Росії. Тому його життя та громадсько-просвітницька діяльність заслуговує спеціального дослідження, котре дозволить простежити життєвий шлях вченого, розкрити внесок М.О.Каришева в громадські й наукові процеси життя Катеринославської губернії, визначити зроблений ним внесок у вивчення історії та культури Катеринославщини і її складової – Запорізького краю. Все це необхідно для об'єктивного висвітлення історії півдня України кінця ХІХ - початку ХХ ст. Об'єктивний аналіз творчої спадщини М.О.Каришева дозволить відновити історичну правду щодо цієї видатної особи.
Об'єктом дослідження є суспільні процеси, які відбувалися на півдні України в контексті діяльності певних історичних постатей.
Предметом дослідження є громадська, просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева на Україні та в Росії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Хронологічні рамки дисертаційного дослідження охоплюють роки життя М.О.Каришева (1855-1905). Нижня дата пов'язана з народженням М.О.Каришева., формуванням його світогляду, що знайшло своє відображення на житті вченого, його громадської діяльності. Верхня межа зумовлена датою смерті М.О.Каришева.
Територіальні рамки роботи відбивають діяльність М.О.Каришева на Україні (Катеринославська губернія) в її сучасних кордонах, а також його роботу у вищих навчальних закладах Росії та в Парижі.
Мета роботи полягає у комплексному дослідженні основних напрямків та змісту громадсько-просвітницької, педагогічної та наукової діяльності М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Громадсько-просвітницька та наукова діяльність М.О.Каришева

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок