Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА РЕАЛЬНІСТЬ ЯК ФОРМА ПРОЯВУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ ЕПОХИ (НА МАТЕРІАЛАХ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СІМ’Ї)

ПРАВОВА РЕАЛЬНІСТЬ ЯК ФОРМА ПРОЯВУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ ЕПОХИ (НА МАТЕРІАЛАХ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СІМ’Ї)

Назва:
ПРАВОВА РЕАЛЬНІСТЬ ЯК ФОРМА ПРОЯВУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ ЕПОХИ (НА МАТЕРІАЛАХ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СІМ’Ї)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
БРАТАСЮК ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 340.12
ПРАВОВА РЕАЛЬНІСТЬ ЯК ФОРМА
ПРОЯВУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ ЕПОХИ
(НА МАТЕРІАЛАХ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СІМ’Ї)
Спеціальність: 12.00.12 – філософія права
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії права та юридичної логіки
Національної академії внутрішніх справ України, МВС України
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор
Козловський Антон Антонович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
завідуючий кафедрою теорії та історії держави і права юридичного факультету.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
Козюбра Микола Іванович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
завідуючий кафедрою державно-правових наук факультету правничих наук;
доктор філософських наук, професор
Бичко Ігор Валентинович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри історії філософії.
Провідна
установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького, НАН України.
Захист відбудеться 18 березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.007.01 у Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ – 35, Солом’янська площа, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ – 35, Солом’янська площа, 1).
Автореферат розісланий 16 лютого 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена, по-перше, необхідністю глибинних змін в правовій сфері життя України, докорінного реформування національної правової системи, що ґрунтувалася б на сучасній парадигмі розуміння права, на новій доктрині права. Реформа не може бути зведена лише до створення нових правових інституцій та написання нових законів, їх кількісного зростання, – про це свідчить уже напрацьований за останнє десятиліття досвід. Успадкована від минулого, зі старими схемами, стереотипами, категоріями, принципами, ідеями тощо інтелектуальна традиція, що детермінує юридичне мислення, уповільнює темпи реформування правової реальності. Глибинне реформування правової системи неможливе без зміни цієї інтелектуальної традиції, яка все більше виявляє свою неадекватність в умовах ствердження нових реалій життя, найважливішою з-поміж яких є поява нового типу людини – людини ринкового суспільства, втрачає свою придатність для теоретичного та практичного вирішення проблеми гармонізації стосунків між державною владою, суспільством та окремішними індивідами. І правова ідеологія, і правотворчість, і правозастосування, і тлумачення права залежать від такого культурного чинника як інтелектуальна традиція. Її впливом позначено всі юридичні феномени: концепції, вчення, їх зміст, нормативно-правовий матеріал, знакову реальність, функціонально-діяльнісний прояв правової реальності. Тому потреба у всебічному досліджені особливостей впливу інтелектуальної традиції на правову реальність в сучасних умовах є і теоретично, і практично значимою.
По-друге, в зв’язку з глобалізаційними та інтеграційними процесами, що стають все осяжнішими, нині все очевиднішою стає необхідність зближення різних правових систем, тому дослідження особливостей юридичного мислення різних народів і культур, ґрунтоване на конкретній інтелектуальній традиції, є на часі, диктується необхідністю увідповіднення праворозуміння, законодавства та правотворчості різних країн та правових систем.
Європейські інтеграційні процеси неминуче впливатимуть на українські реалії. Міждержавні правові системи Ради Європи та ЄС постали на постмодерній інтелектуальній традиції, яка чинить на них потужний вплив, відображається в правових феноменах, зумовлюючи праворозуміння, адекватне постмодерній культурі і людині інформаційного суспільства, тому інтеграція з ними правової системи України, сформованій на іншій інтелектуальній традиції, переважно модерній – безперечно, є, як засвідчує нинішній досвід, проблематичною, складною, вимагає всебічного аналізу і відповідних висновків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВА РЕАЛЬНІСТЬ ЯК ФОРМА ПРОЯВУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ТРАДИЦІЇ ЕПОХИ (НА МАТЕРІАЛАХ РОМАНО-ГЕРМАНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ СІМ’Ї)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок