Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТЯГИ ЗМІННОГО СТРУМУ З ПОДОВЖЕНИМИ МІЖПІДСТАНЦІЙНИМИ ЗОНАМИ

СИСТЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТЯГИ ЗМІННОГО СТРУМУ З ПОДОВЖЕНИМИ МІЖПІДСТАНЦІЙНИМИ ЗОНАМИ

Назва:
СИСТЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТЯГИ ЗМІННОГО СТРУМУ З ПОДОВЖЕНИМИ МІЖПІДСТАНЦІЙНИМИ ЗОНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство транспорту України
Дніпропетровський державний технічний університет залізничного транспорту
Корнієнко Володимир Володимирович
УДК 621.331.1
СИСТЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТЯГИ ЗМІННОГО СТРУМУ
З ПОДОВЖЕНИМИ МІЖПІДСТАНЦІЙНИМИ ЗОНАМИ
05.22.09 - Електротранспорт
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
м. Дніпропетровськ – 2002 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електропостачання залізниць Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту (ДІІТ) Міністерства транспорту України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Доманський Валерій Тимофійович,
 
Дніпропетровський державний технічний університет
 
залізничного транспорту Міністерства транспорту України,
 
завідувач кафедри електропостачання залізниць;
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Бадер Михайло Петрович, Московський державний університет шляхів сполучення, Росія, завідувач кафедри
електропостачання залізниць;
 
кандидат технічних наук Землянов Володимир Борисович, Придніпровська залізниця, заступник головного інженера залізниці – начальник
 
інформаційно-статистичного центру.
Провідна установа : Харківська державна академія залізничного транспорту Міністерства
транспорту України, кафедра систем електричної тяги, м. Харків.
Захист відбудеться “ ” березня 2002 р. о 14 годині 10 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.820.01 при Дніпропетровському державному технічному університеті залізничного транспорту за адресою: 49010, м. Дніпропетровськ, вул. Ак. В.А.Лазаряна, 2, ауд.314.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту.
Автореферат розісланий “ ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Костін М.О.
ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Актуальність роботи. Залізничний транспорт є однією з енергоємних галузей економіки України. Споживання електроенергії досягає 4,7% від загального обсягу, а витрати на оплату електроенергії по Укрзалізниці склали в 2000 році 980 млн. грн. чи 9,5% від загальних витрат. В умовах необхідності ресурсозбереження та економії електроенергії особливо актуальною стає задача впровадження на електрифікованих залізницях електротягових систем, що дозволяють забезпечити необхідну вантажонапруженість і зниження електроспоживання та істотне зменшення витрат на електрифікацію.
Відома система електропостачання тяги змінного струму 27,5 кВ зі зворотнім (екрануючим) і посилюючим проводами (ЕПП) і відстанями між підстанціями 40-60 км, що забезпечує економію енергоресурсів на тягу поїздів. Тягова мережа з ЕПП має більш низьке значення опору і дозволяє для існуючих і прогнозованих розмірів руху в 1,5-2 рази збільшити відстань між тяговими підстанціями в порівнянні зі звичайною системою 27,5 кВ, що істотно знижує витрати на будівництво. Для широкого впровадження на Україні системи ЕПП з раціонально подовженими міжпідстанційними зонами варто виконати дослідження та обґрунтування параметрів тягової мережі, умов електробезпечності рейкового кола і впливу на суміжні спорудження.
У зв'язку з вищевикладеним тема роботи актуальна і її виконання доцільне як з погляду підвищення ефективності роботи електрифікованих залізниць, так і з погляду загальнодержавної задачі по економії електричної енергії і зниженню витрат на електрифікацію залізниць.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок досліджень виконаний відповідно до Державної програми електрифікації залізниць на 1994 – 2004 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №115 від 22.09.1994 р. і Комплексною державною програмою енергозбереження України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 05.02.1997 р. (розділ ”Транспорт”).
У дисертації враховані вимоги підвищення техніко-економічних показників ліній, що електрифікуються, передбачені програмою енергозбереження залізничного транспорту України на 1996 – 2010 роки (схвалена техніко-економічною радою Укрзалізниці 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТЯГИ ЗМІННОГО СТРУМУ З ПОДОВЖЕНИМИ МІЖПІДСТАНЦІЙНИМИ ЗОНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок