Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. Каразіна
Шірінян Лада Василівна
УДК 336.368.03 (477)
ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА
ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів і кредиту Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Глущенко Алла Серафимівна,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
доцент кафедри фінансів і кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фінансів,
грошового обігу та кредиту;
кандидат економічних наук, професор
Гаманкова Ольга Олексіївна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
докторант кафедри страхування.
Захист відбудеться "_14_" __грудня__ 2007 року о _1400___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. -12).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_13__” __листопада__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах ринкових відносин підвищуються вимоги до фінансової стійкості страхової компанії. Тому пріоритетним стає не тільки облік грошових потоків компанії, але й комплексне дослідження її фінансово-економічного стану і фінансової стійкості. Фінансова стійкість – одна з найважливіших характеристик стану будь-якої організації та її поведінки щодо зовнішніх і внутрішніх змін.
Одне з актуальних завдань сьогодні – розробити сучасні методологічні підходи до визначення фінансової стійкості страхових компаній та запропонувати методику оцінки й аналізу фінансової стійкості, вимірювання факторних складових показників фінансової діяльності. Від правильності визначення факторів фінансової стійкості залежить точність визначення кількісних і якісних показників діяльності та безпосередньо фінансової стійкості страхових організацій.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Аналіз і розробку питань розвитку страхування та окремих аспектів цієї наукової проблеми було здійснено такими українськими вченими, як В. Д. Базилевич, Н. М. Внукова, О. О. Гаманкова, А. С. Глущенко, О. Д. Заруба, В. А. Малько, С. В. Науменкова, С. С. Осадець, Т. А. Ротова. Належне місце в розробці процесів страхування та аналізу окремих аспектів проблеми надійності страхування займають роботи зарубіжних вчених Д. Бленда, А. А. Гвозденка, Дж. Кілбі, Р. Кілна, Дж. Мішеля, Л. А. Орланюк-Малицької, А. І. Рейтмана, В. А. Сухова, К. Е. Турбіної, Д. Хемптона, Д. Хервада, В. В. Шахова та ін. Але розробки цих авторів не дають можливості отримати повну картину щодо поведінки страхових компаній в умовах змінного ринкового середовища та їх фінансової стійкості. Також в Україні майже немає комплексних спеціальних досліджень, присвячених проблемам фінансової надійності страхової компанії та методам її підвищення.
В офіційних джерелах публікується інформація, яка ґрунтується на ранжуванні страхових компаній за загальним обсягом активів, величиною прибутку, оплаченим статутним фондом тощо. Але самі по собі розмір компанії або обсяг її діяльності не можуть слугувати належними індикаторами її надійності, що потребує створення більш змістовних аналітичних інструментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок