Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ (КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ (КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ (КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
АЛЬОШИНА ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 343.342:343.352:343.362
ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ (КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Бандурка Олександр Маркович,
Київський міжнародний університет,
радник-наставник ректора, академік
Академії правових наук України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Ємельянов В’ячеслав Павлович,
Інститут вивчення проблем злочинності
Академії правових наук України,
головний науковий співробітник;
кандидат юридичних наук, професор,
Тютюгін Володимир Ілліч,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, професор
кафедри кримінального права
Захист відбудеться “14” грудня 2007 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.727.02 Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 26).
Автореферат розісланий “13” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Школа
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протидія організованій злочинності та корупції є одним з основних напрямків діяльності держави на сучасному етапі. Органи державної влади намагаються ефективно протидіяти цим негативним явищам. У таких умовах співробітники правоохоронних органів докладають багато зусиль для того, щоб виявити та довести факти вчинення корупційних й інших злочинів. Водночас для досягнення відповідних цілей вони нерідко використовують незаконні, хоча й ефективні засоби, зокрема пов’язані з провокацією злочинів з метою подальшого викриття спровокованих осіб.
Разом з тим, незважаючи на велику практичну значимість, проблема кримінальної відповідальності за провокацію злочину є однією з найменш досліджених у науці кримінального права. Сучасне кримінальне законодавство також не містить належної правової бази, яка б дозволяла вирішити таку проблему. Так, Кримінальний кодекс України встановлює кримінальну відповідальність тільки за провокацію хабара (ст. 370 КК). За межами кримінально-правового регулювання залишились інші злочини, які також можуть бути спровоковані. Зокрема, певні злочини проти життя та здоров’я, злочини проти власності, злочини в сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів та багато інших злочинних діянь.
Незважаючи на те, що проблема провокації є однією з найбільш складних, але найменш досліджених в теорії кримінального права, окремі її аспекти в різні часи викликали певний інтерес науковців. Ще в дореволюційному кримінальному праві деякі питання цієї теми розглядалися в роботах Л.С. Бєлогриць-Котляревського, Г.Є. Колоколова, С.В. Познишева, В.Д. Спасовича, М.С. Таганцева, І.Я. Хейфеца та ін. У радянські часи окрему увагу питанням провокації приділяли Ф.Г. Бурчак, І.А. Гельфанд, А.Ф. Зелінський, В.Ф. Кириченко, М.І. Ковальов, В.Д. Меньшагін, А.А. Піонтковський, О.Я. Свєтлов та інші вчені-правознавці. В сучасній літературі окремим аспектам кримінальної відповідальності за провокацію злочинів присвячені роботи О.М. Бандурки, О.Ф. Бантишева, Б.В. Волженкіна, О.В. Говорухіної, Н.О. Гуторової, Н.А. Єгорової, В.П. Ємельянова., В.Д. Іванова, В.П. Котіна, О.М. Литвака, О.О. Мастеркова, М.І. Мельника, В.О. Навроцького, В.І. Тютюгіна, О.В. Ус та інших вчених.
Віддаючи належне роботам цих та інших вчених, слід визнати, що до теперішнього часу в юридичній теорії та практиці не проводилося комплексного кримінально-правового дослідження провокації злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ (КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок