Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-ТРУДОВА ПАРТІЯ: БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ. 1919-1924 РОКИ.

УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-ТРУДОВА ПАРТІЯ: БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ. 1919-1924 РОКИ.

Назва:
УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-ТРУДОВА ПАРТІЯ: БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ. 1919-1924 РОКИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,58 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМ.ІВАНА КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
Панфілова Тетяна Олександрівна
УДК – 94(477): 329. 1/.6: 329.8 ”1919-1924”
УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-ТРУДОВА ПАРТІЯ: БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ. 1919-1924 РОКИ.
Спеціальність 07.00.01. – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник: Сливка Юрій Юрійович, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: Гелей Степан Дмитрович, доктор історичних наук, професор, проректор, завідувач кафедри історії та політології Львівської комерційної академії
Павлишин Олег Йосипович, кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Львівського національного університету ім.Івана Франка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м.Київ
Захист відбудеться 1 червня 2004 р. о 17-ій год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . 222. 01 в Інституті українознавства ім.Івана Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту українознавства ім.Івана Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4)
Автореферат розісланий 29 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Патер І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження політичної історії України ХХ століття та політичної структуризації суспільства і ролі у цьому процесі різних політичних партій має винятково важливе значення для характеристики боротьби українського народу за державну незалежність і соборність. Між тим за радянських умов українські політичні партії, звичайно, окрім більшовицької, яка власне ніколи не була національно-українською, не досліджувалися. У монографічних працях та статтях з історії України кінця ХІХ і особливо першої половини ХХ століття діяльність, по суті, всіх українських політичних партій характеризувалася як реакційна, антинародна, а їх творці – як агенти чужоземних держав, отже, як співучасники розчленування і поневолення українських земель. Цілком зрозуміло, що така характеристика цих партій не тільки спотворювала справжнє їх політичне обличчя та діяльність, але й у викривленому світлі, тенденційно окреслювала український національно-визвольний рух, зокрема державне будівництво 1917-1920-х років, загалом політичну історію України ХХ століття.
Все це зумовлює актуальність і громадсько-політичну значимість дослідження політичної структуризації українського суспільства та ролі у цьому процесі окремих політичних партій і організацій. У цьому контексті великий інтерес становить дослідження однієї з перших в Україні, зокрема у Східній Галичині, – Української Національно-Демократичної партії (УНДП), яка у березні 1919 року прибрала назву Українська Народно-Трудова (УНТП). Цій партії належала провідна роль у громадсько-політичному житті західного регіону України впродовж майже півстоліття, насамперед, в період Західно-Української Народної республіки та боротьби проти анексії Східної Галичини Польщею, а також у консолідації національно-патріотичних сил цього краю у 20-х і наступних роках. Останнім часом політичні партії Східної Галичини, зокрема націонал-демократична / трудова, привертають все більшу увагу дослідників. Дисертантка пропонує своє бачення цієї важливої проблеми, насамперед її окремих вузлових аспектів, таких як характеристика ставлення УНТП на різних етапах до подій в Радянській Україні, боротьби проти політики польського уряду шляхом „доконаних фактів” анексувати Східну Галичину та бойкоту українцями сеймових і соймових 1922 року виборів, а також з’ясування суті програми реальної політики та причини її поразки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА НАРОДНО-ТРУДОВА ПАРТІЯ: БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ. 1919-1924 РОКИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок