Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РОЗРОБКА ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БАСЕЙНУ РІЧКИ ГОРИНЬ

ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РОЗРОБКА ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БАСЕЙНУ РІЧКИ ГОРИНЬ

Назва:
ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РОЗРОБКА ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БАСЕЙНУ РІЧКИ ГОРИНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
57580
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Статник Ігор Іванович
УДК 504.06:631(477)
ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РОЗРОБКА
ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БАСЕЙНУ РІЧКИ ГОРИНЬ
03.00.16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Житомир – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Клименко Микола Олександрович,
Український державний університет водного господарства та природокористування, декан, завідувач кафедри екології.
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович,
Луцький державний технічний університет, декан, завідувач кафедри екології та БЖД;
кандидат сільськогосподарських наук,
Гроховська Юлія Романівна,
Український державний університет водного господарства та природокористування, старший викладач кафедри водних біоресурсів.
 
Провідна установа: | Інститут агроекології та біотехнології УААН.
Захист відбудеться 24.09.2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.14.083.01 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України, за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Старий бульвар,7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Старий бульвар,7.
Автореферат розісланий 23.08.2003року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук |
М.М. Побірський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природне середовище зазнає зростаючого впливу господарської діяльності людини. В Україні практично не залишилося територій, які не були б частково або повністю трансформовані.
За останні десятиріччя особливо значних змін зазнали басейни річок Західного Полісся. Як свідчать раніше проведені наукові дослідження (Пелешенко В.І., Горєв Л.М., Яцик А.В., Руденко Л.Г., Разов В.П., Жукинський В.М., Тараріко О.Г., Надточий П.П., Клименко М.О., Будз М.Д., Долгілевич М.Й., Білявський Г.О., Мольчак Я.О., Гриб Й.В., Коваленко В.Б.), зміни екологічного стану басейнів річок та умов формування якості поверхневих вод малих річок Полісся відбулися за рахунок зростаючого впливу антропогенного навантаження на басейни (комунальними і промисловими об’єктами, сільськогосподарським виробництвом), а також відсутністю просторового планування меж освоєння басейнів (збільшення розораності, зменшення лісистості територій). Особливо значної антропотехногенної трансформації зазнають басейни малих та середніх річок. Гостро постала проблема забруднення поверхневих вод, якість яких оцінюється як погана та дуже погана. Слід зауважити, що покращання якості поверхневих вод та питної води в рішеннях конференцій ООН з проблем навколишнього середовища і розвитку, що проходили в 1992 році в Ріо-де-Жанейро та в 2002 році в м. Йоганнесбург, визначені як пріоритетні завдання в природоохоронній діяльності держав.
У зв’язку з цим виникає потреба комплексної оцінки екологічного стану басейнів малих річок, оцінки якості поверхневих вод та розробки компенсаційних природоохоронних заходів, направлених на їх покращання.
Зв’язок роботи з науковими темами. Робота виконувалась за держбюджетною тематикою згідно з програмами наукових досліджень кафедри екології Українського державного університету водного господарства та природокористування (державна реєстрація за № 01950014579); обласною програмою збереження водності малих річок, охорони їх від забруднення та засмічення і використання екологічно чистих підземних вод винятково для питного водопостачання (за № 255); обласною програмою охорони природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки (за № 671-р).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень полягала в оцінці екологічного стану та розробці природоохоронних заходів для басейну р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ТА РОЗРОБКА ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ БАСЕЙНУ РІЧКИ ГОРИНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок