Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТОВУ СИСТЕМУ ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ІНВЕСТУВАННЯ

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТОВУ СИСТЕМУ ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ІНВЕСТУВАННЯ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТОВУ СИСТЕМУ ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ІНВЕСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Волощенко Лариса Михайлівна
УДК 339.92 : 332.122.6
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТОВУ СИСТЕМУ
ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ
ІНВЕСТУВАННЯ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні
економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління
Міністерства освіти і науки України на кафедрі “Фінанси”
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Поважний Олександр Станіславович,
Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри “Фінанси”
Офіційні опоненти: 
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, завідувач відділу економіко-правових проблем розвитку територіальних систем;– 
кандидат економічних наук, доцент Гохберг Юрій Олександрович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа:– 
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України (м. Київ), відділ проблем глобалістики, геополітики і геоекономіки.
Захист відбудеться “20” листопада 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Челюскінців , 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “17” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С. П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах реформування економічної системи України і наявності комплексу складних соціально-економічних проблем необхідно в найкоротший термін знайти рішення, що можуть стимулювати розвиток і позитивно вплинути на стабілізацію соціально-економічної ситуації. Формування ринкової економіки буде більш результативним, якщо країна інтегрується у світову економіку, використовуючи для цього різноманітні форми економічного співробітництва - обмін капіталами, технологіями, виробничу кооперацію. З метою зростання бюджетних надходжень, виходу із кризового стану необхідно стимулювати інвестиційне співробітництво з іноземними партнерами і міжнародними фінансовими організаціями.
Як свідчить світовий досвід, стимулювання надходження іноземних інвестицій в найкоротший термін можна забезпечити шляхом створення особливих територіальних утворень зі спеціальними умовами інвестування у вигляді спеціальних (вільних) економічних зон і територій приоритетного розвитку. Водночас необхідним є детальне вивчення зарубіжного досвіду з метою розробки адаптованих до національних умов напрямків використання спеціального режиму інвестування, оскільки зарубіжний досвід не може бути перенесеним в Україну у незмінному вигляді.
Дослідженню проблем інтеграційної взаємодії національних економік присвячено праці відомих українських вчених О.Білоруса, О.Власюка, Г.Губерної, Д.Лук'яненка, А.Поручника, Є.Савел'єва, А.Філіпенка.
Можливості і напрямки використання механізму спеціальних економічних зон і територій приоритетного розвитку в Україні представлено в дослідженнях А.Амоши, В.Дергачова, Ю.Макогона, В.Пили, А.Сидорова.
На велику увагу заслуговують розробки проблем економічної інтеграції і функціонування вільних (спеціальних) економічних зон зарубіжних вчених Б.Карлофа, М.Портера, А.Терехова, В.Щетініна, К.Ясперса.
Суттєвий внесок у дослідження проблем застосування спеціального режиму інвестування внесли такі фахівці, як В.Письмак, В.Рибак, М.Смородинська, М.Янковський.
Водночас, за наявної великої кількості слушних думок, викладених в літературі, недостатньо комплексних підходів щодо дослідження спеціальних режимів інвестування і практичних рекомендацій щодо їх застосування в напрямку забезпечення інтеграції України в світове господарство, що обумовило актуальність обраної теми і необхідність проведення в дисертаційній роботі досліджень в цьому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТОВУ СИСТЕМУ ГОСПОДАРСТВА ЧЕРЕЗ СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ІНВЕСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок