Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вентильний реактивний двигун з програмним формуванням ВИХІДНИХ характеристик

Вентильний реактивний двигун з програмним формуванням ВИХІДНИХ характеристик

Назва:
Вентильний реактивний двигун з програмним формуванням ВИХІДНИХ характеристик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мнускін Юрій Віталійович
УДК 621.313
Вентильний реактивний двигун
з програмним формуванням ВИХІДНИХ характеристик
Спеціальність: 05.09.01 – електричні машини і апарати
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Васильєв Леонід Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
доцент кафедри „Електромеханіка і
теоретичні основи електротехніки”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мілих Володимир Іванович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри „Електричні машини”;
кандидат технічних наук, доцент
Мареніч Костянтин Миколайович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри „Гірнича електротехніка
і автоматика ім. Р.М. Лейбова”.
Провідна установа: Криворізький технічний університет, кафедра „Електромеханіка”, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 26 травня 2005 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.02 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, навчальний корпус 8, ауд. 8704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДонНТУ за адресою:
Україна, 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, навчальний корпус 2.
Автореферат розісланий 6 квітня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д11.052.02,
к. т. н., доцент _____________________ А. М. Ларін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вентильні реактивні двигуни (ВРД) мають підвищену надійність електромеханічного перетворювача (ЕМП) і можливість регулювання частоти обертання у значних межах. Однак широке розповсюдження ВРД стримується відсутністю єдиного універсального методу рішення задач раціонального керування і формування потрібних вихідних характеристик, що перешкоджає ефективному використанню ВРД у транспорті і промисловості з різними видами навантаження.
Рішення цих питань є можливим з використанням сучасних технологій для керування ВРД. На даному етапі розвитку перспективними є дослідження зі створення інтелектуальних методів керування ВРД на основі мікропроцесорної техніки.
У зв’язку з цим з’являється можливість визначення і завдання раціональних з енергетичної точки зору значень керуючих дій у межах циклу комутації фази, а також можливість формування потрібних вихідних характеристик двигуна.
Визначення і завдання раціональних значень керуючих дій в межах циклу комутації фази дозволяє формувати енергозберігаючу траєкторію переключення фаз, яка забезпечує енергетично вигідні умови роботи двигуна в усіх режимах.
При використанні ВРД з різними видами навантаження найбільш важливим є погодження його вихідних характеристик з параметрами навантаження. Безпосереднє застосування амплітудного, струмового і широтно-фазового керування ВРД не дозволяє простими засобами одержати механічні характеристики, які задовольняють заданим вимогам жорсткості та якості регулювання. Так, при амплітудному керуванні ВРД є необхідним регульоване джерело постійної напруги з обмеженням струму, що суттєво ускладнює схему живлення, знижує ККД та збільшує вартість. При струмовому керуванні погіршуються регулювальні характеристики двигуна. Широтно-фазове керування характеризується низькими енергетичними та якісними показниками і в окремому вигляді є непридатним для силового електропривода.
Тому необхідно розробити новий універсальний метод керування ВРД, який дозволяє формувати потрібні вихідні характеристики двигуна програмними засобами з застосуванням комбінацій відомих способів керування. При використанні цього методу керування, який може засновуватися на програмному формуванні характеристик (ПФХ), в мікропроцесорному пристрої керування (МПК) повинні вироблятися керуючи дії у залежності від виду і параметрів навантаження на основі порівняння поточних і заданих координат двигуна у реальному масштабі часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вентильний реактивний двигун з програмним формуванням ВИХІДНИХ характеристик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок