Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУРЛАКОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 378.1.001.73:338.2
ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Пономаренко Володимир Степанович,
Харківський національний економічний університет
МОН України, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Войнаренко Михайло Петрович,
Хмельницький національний університет
МОН України, завідувач кафедри
кандидат економічних наук,
Слава Світлана Степанівна,
Ужгородський національний університет
МОН України, доцент кафедри економіки
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики
та територіального управління, м.Львів
Захист відбудеться “17” червня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, Україна, м.Ужгород, пл.Народна, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, Україна, м.Ужгород, вул.Капітульна,9.
Автореферат розісланий “16” травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.Г.Чубарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження проблем ефективності і управління освітою, аналізу її соціально-економічного впливу на економічну стабільність в умовах трансформаційної економіки зумовлюється передусім дедалі більшим зростанням ролі і значення освітнього потенціалу в забезпеченні суспільного прогресу. З одного боку, освіта – це сфера, призначенням якої виступає збереження і збагачення тих інтелектуальних досягнень, якими володіє людство, духовний розвиток людини, культури, в цілому цивілізації. З іншого – ця сфера за умов ринкової економіки функціонує на економічних засадах, конче потребує всебічного врахування суспільних затрат та оцінки одержаних результатів. Державний характер фінансування, відсутність орієнтації в діяльності закладів освіти на отримання прибутку не усувають необхідності ефективнішого використання народногосподарських коштів та всього потенціалу освітньої галузі.
Продуктивна природа суспільних витрат на освіту стала предметом наукового аналізу багатьох вчених за кордоном, зокрема, відомої концепції “людського капіталу”, у витоків формування якої стояли Т.Шульц, Г.Беккер, Б.Вейсброд, Дж.Мінцер. Розрахунки народногосподарського ефекту від витрат на освіту починаються ще в 30-х роках в працях академіка С.Струмиліна, надалі дослідження економічної ефективності освіти продовжується О.Анчішкіним, С.Дятловим, Є.Жильцовим, В.Комаровим, С.Костаняном, Б.Ременніковим, Л.Тульчинським, М.Хроменковим, В.Щетиніним, Л.Якобсоном та ін.
Дослідження процесу зростання економічної ролі освіти в суспільному розвитку розглядаються в роботах таких вчених, як Л.Безчасний, Д.Богиня, Б.Данилишин, М.Долішній, Л.Кривенко, В.Козак, І.Лукінов, С.Мочерний, А.Чухно та інших вітчизняних дослідників. Питання організації та управління системою освіти висвітлюються в дослідженнях Г.Дмитренка, К.Корсака, В.Лугового, В.Паламарчука, Н.Островерхової. Надзвичайно важливою для сучасної економіки України особливо в контексті суспільних трансформацій, цілеспрямованого руху до євроінтеграції є проблема налагодження такого організаційного та фінансово-економічного механізму освітньої діяльності, який би на основі впровадження в реальну практику принципів прозорості, відповідальності, результативності, сприяв оновленню змісту, суттєвому підвищенню рівня економічної ефективності та досягнення соціальної справедливості у сфері освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок