Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електродинамічні моделі резонаторних сенсорів у НВЧ діагностиці напівпровідників

Електродинамічні моделі резонаторних сенсорів у НВЧ діагностиці напівпровідників

Назва:
Електродинамічні моделі резонаторних сенсорів у НВЧ діагностиці напівпровідників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Рябухін Олексій Олександрович
УДК 537.867.23: 621.315.592;
537.876.45: 621.372.413
Електродинамічні моделі резонаторних сенсорів
у НВЧ діагностиці напівпровідників
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Гордієнко Юрій Омелянович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Фісун Анатолій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Дробахін Олег Олегович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізики НВЧ
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра прикладної електродинаміки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, , ауд. 13).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чурюмов Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження взаємодії електромагнітних хвиль НВЧ діапазону з напівпровідниковими матеріалами і структурами є одним із сучасних напрямків радіофізики. У ньому можна виділити коло задач, зв'язаних з розробкою нових експериментальних методів вивчення фізичних властивостей і явищ у напівпровідниках і створенням апаратних засобів для безелектродного контролю їхніх основних фізичних параметрів. Цю частину напрямку прийнято називати НВЧ діагностикою напівпровідників.
Основним функціональним вузлом технічних засобів НВЧ діагностики напівпровідників є датчик, який включає джерело електромагнітних хвиль, НВЧ сенсор і електронні пристрої виділення інформативних сигналів. Найбільше поширення дістали НВЧ сенсори на основі резонаторів. При цьому, якщо для забезпечення зовнішнього розташування зразка електромагнітне поле сенсора взаємодіє з ним через отвір в одній із стінок, такий резонаторний сенсор відноситься до апертурного типу.
Дослідженню резонаторних сенсорів присвячена значна кількість наукових праць. Основна увага при цьому приділялась пошуку способів підвищення їх чутливості, локальності та зниженню похибок вимірювань пов'язаних з невідтворюваністю дії об'єкта дослідження на електромагнітне поле сенсора. Градуювання сенсорів, як правило, виконується з використанням еталонних зразків. Теоретичні визначення властивостей резонаторних сенсорів в основному базуються на якісних моделях. Більш точні моделі не завжди забезпечують високу збіжність результатів при чисельній реалізації досліджень. Особливо значні труднощі виникають при моделюванні резонаторних сенсорів апертурного типу.
Разом з тим електродинамічне моделювання цих сенсорів дуже актуально як у зв'язку з їх широким застосуванням, так і в зв'язку з необхідністю виключити багатопараметрове градуювання указаних вище засобів за еталонними зразками. Створення адекватних електродинамічних моделей НВЧ сенсорів дозволить усебічно досліджувати їхні можливості і реалізувати оптимальне проектування. Крім того, при високому рівні адекватності забезпечуються умови для теоретичного градуювання НВЧ засобів діагностики.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках основного напрямку дослідження кафедри мікроелектроніки, електронних приладів та пристроїв Харківського національного університету радіоелектроніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Електродинамічні моделі резонаторних сенсорів у НВЧ діагностиці напівпровідників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок