Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

Загрузка...

ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ / сторінка 2

Назва:
ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Ростопчина належала до славетної плеяди письменниць пушкінської доби, у творчості яких відбилися не тільки основні закономірності розвитку російської літератури взагалі, а й "жіночої літератури" зокрема.
У російській літературі першої половини XIX ст. жінки-письменниці складали окрему групу, об'єднану ідейно-тематичною спільністю та схожістю поетичних засобів, якими вони користувались у своїй творчості. До цієї групи належали З.Волконська, Є.Кульман, М.Лисицина, Н.Теплова, Є.Ган (Зенеїда Р-ва), С.Толстая, Є.Кологривова (Фан-Дім), Є.Вельтман-Кубе, О.Марченко (Т.Ч.), Є.Шахова, А.Глинка, М.Жукова, К.Павлова, Саліас де Турнемир (Євгенія Тур), С.Енгельгардт (Ольга Н.), Н.Хвощинська (В.Крестовський), А.Панаєва (М.Станицький), Є.Ростопчина та ін. Відокремленість цієї групи, тісно пов'язаної з романтичними традиціями, усвідомлювалась як тогочасною їй критикою, так і самими її представницями. Згадані письменниці відрізнялися мірою обдарованості, неоднаковим був і їхній внесок у розвиток російської літератури, проте, як неодноразово зазначав у своїх роботах О.І.Білецький, вони вписали особливу сторінку в історію російського романтизму, тому їхня діяльність заслуговує на більшу увагу літературознавчої науки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках плану науково-дослідної роботи кафедри російської і світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи – визначити ідейно-художню своєрідність творчої спадщини Є.П.Ростопчиної, що дозволить об'єктивно поцінувати її творчість з позицій сучасності. Мета дослідження передбачає вирішення таких завдань:
-
визначити основні особливості художнього світу творів Є.П.Ростопчиної;
-
дослідити творчі зв'язки та літературні традиції, що відбились у творчості Ростопчиної;
-
простежити ідейно-тематичну і жанрову еволюцію творчості Ростопчиної;
-
з'ясувати місце й роль творчої спадщини Є.П.Ростопчиної в історії російської літератури 30-50-х рр. ХIХ ст.
Об'єктом дослідження є історико-літературний процес в Росії 1830–1850-х років, а безпосереднім предметом відповідних наукових пошуків – поетичні, прозові та драматичні твори Є.П.Ростопчиної, а також спогади сучасників про письменницю.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дисертації є літературознавчі та критичні праці дослідників ХІХ ст., радянської та сучасної науки. Методика дослідження базується на сучасних прийомах описового, порівняльно-типологічного, біографічного методів літературознавства, а також системного методу аналізу творів.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у здійсненій спробі цілісної та розгорнутої характеристики усього творчого доробку Є.П.Ростопчиної. Подібних робіт у сучасному вітчизняному і зарубіжному літературознавстві немає, тому у даній дисертації окремі відомості про творчість Ростопчиної не тільки узагальнюються та систематизуються, а й суттєво доповнюються запропонованим аналізом поезії, прози і драматургії письменниці.
Практичне значення одержаних результатів. Результати дисертаційної роботи можуть бути використані у подальшому вивченні російської літератури першої половини ХІХ ст. і при викладанні курсу історії російської літератури ХІХ ст. у вузах і школах. Написання дипломних і курсових робіт, читання спецкурсів і проведення спецсемiнарів, заняття літературних гуртків і уроки позакласного читання – також сфера реалізації матерiалiв дослідження.
У теоретичному плані – матеріали дисертації дозволяють поглибити існуючі уявлення про особливості розвитку романтизму в російській літературі 1840–1850-х років.
Апробація результатiв дисертації. Результати дослідження обговорювалися на засіданнях кафедри російської і світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди. Окремі положення дисертації були викладені на Міжнародній науковій конференції, присвяченiй 200-рiччю з дня народження О.С.Пушкіна (Харків, 1999), мистецтвознавчих читаннях "Драма, вистава, глядач" (Харків, 2000), Шостих Читаннях молодих учених пам'яті Л.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок