Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

Загрузка...

ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ / сторінка 6

Назва:
ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зі "Страданиями юного Вертера" і "Последними письмами Якопо Ортиса" твір Ростопчиної зближує як тема нещасного кохання, якому заважають хибні норми родинної моралі та суспільна нерівність, загальна схема сюжетного розвитку, так і високий ступінь експресії, властивий листам героя, глибокий ліризм. Як і в поезії, у прозі вона зверталася до творчості "старших наставників". Зокрема, у "Поединке" помітний вплив пушкiнського роману "Евгений Онегин" і повісті "Выстрел". Водночас у "Чинах и деньгах" Ростопчина засуджує сформовану в суспiльствi систему виховання дівчат, а в "Счастливой женщине" смерть героїні у фіналі роману (як і в "Анне Карениной" Л.М.Толстого) – це відплата за подружню зраду.
Твори Ростопчиної 50-х років ("Счастливая женщина", "Палаццо Форли", "У пристани"), створені в епоху розквіту реалізму, також продовжували традиції романтизму, оскільки, відповідно до авторської концепції, яскраво вираженої у романі "Счастливая женщина", література покликана піднімати особистість, надихати на служіння високому і прекрасному, а не описувати повсякдення. У "Палаццо Форли", на відміну від інших прозаїчних творів Ростопчиної, спостерігається зростання письменницької майстерності авторки. Напруженість і цікавість сюжету, життєстверджуючий пафос, своєрідність просторової та музичної організації твору дозволяють зробити висновок про творчу еволюцію письменницi.
Як і поезія, проза Ростопчиної 50-х років ХIХ сторіччя характеризується поглибленим психологізмом, відтворенням не просто "почуттів", а "почуттів-думок", у тому числі і безпосередньо авторських, зображенням моральних волевиявлень, що вiдбиваються у вчинках і відчуттях героя.
У четвертому розділi "Художній світ драматургiї Є.П.Ростопчиної" зроблено спробу на прикладi найбiльш значних в iдейно-художньому вiдношеннi п'єс – "Нелюдимка", "Одаренная", "Ни тот, ни другой", "Возврат Чацкого в Москву, или встреча знакомых лиц после двадцатипятилетней разлуки" – дослiдити своєрiднiсть творчого методу, жанрової системи, проблематики, образної структури i поетики драматургiї Ростопчиної. Дослiдження її п'єс свiдчить про жанрове та iдейно-тематичне розмаїття драматичної спадщини письменницi.
Ростопчина звернулася до драматургії наприкінці 40-х – початку 50-х років, коли вона була вже відомим поетом і прозаїком. Вона створила більше десяти п'єс, із яких лише "Семейная тайна" є перекладом французьких авторів Л.Баттю і М.-Ф.-Ж.-Б.Делавіня. Всі інші – оригінальні твори, що належать переважно до жанру комедії ("Домашнее уложение", "Кто кого проучил", "Людмила и Люба", "Ни тот, ни другой", "Барыне скучно", "Возврат Чацкого в Москву, или встреча знакомых лиц после двадцатипятилетней разлуки"). Крім того, нею були створені драми "В Испании" (під псевдонімом В.Чернiцин), "Нелюдимка", а також драматичні фантазії "Дочка Дон-Жуана" й "Одаренная".
Звернувшись до драматургії вже у зрілий період своєї творчості, Ростопчина спробувала вийти за рамки традиційної романтичної поетики. У її драматичних творах вiдчутний вплив ранньої творчості О.М.Островського та I.С.Тургенєва, а також "натуральної школи", що виявляється в побутописанні, прагненні відтворити уклад життя і звичаї представників певного соціального прошарку. Проте як літератор, що вже сформувався, чиє творче становлення прийшлося на епоху розквіту романтизму, чим і зумовлена своєрідність авторського світогляду, Ростопчина зберігає вірність романтичним принципам у створенні характерів, сюжетно-композиційнiй, просторово-часовiй і предметнiй організації творів.
У драматичних творах письменниця продовжує розвивати теми і мотиви, що стали домінантними в її лірицi й прозі. Так, через усі драми Ростопчиної проходить мотив трагічного або нерозділеного кохання, що мав автобіографічний характер. Антисвiтська спрямованість усiєї її творчості виявляється й у драматургії. Зокрема, героїня першої драми Ростопчиної ("Нелюдимка") Зоя свідомо віддаляється від світського суспiльства, усамітнившись у селі. В "Одаренной" показані яскраві картини бездушностi, лицемірства й жорстокості вищого світу, не тільки байдужого, але часом і ворожого головній героїні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок