Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ / сторінка 7

Назва:
ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У комедії "Ни тот, ни другой", висмiюючи такі дрібні пороки його представників, як сліпе дотримування моди, лицемірство, Ростопчина показує згубний вплив світського суспiльства на людську особистість. "Возврат Чацкого в Москву…", що вінчає її драматичну творчість, являє собою широку панораму громадського життя середини ХIХ сторіччя. Створюючи сатиру на виниклі суспільні течiї, письменниця вважала, що поділ на слов'янофілів і західників є штучним, оскільки в основі його лежить не бажання бути корисним батьківщині, а прагнення продемонструвати власну значущість. Хоча у своїх оцінках західників і слов'янофілів Ростопчина часто була недостатньо об'єктивною, даючи їм занадто поверхову, а часом і помилкову характеристику, подані в комедії образи, доведені до гротеску, деякою мірою співзвучні творчості М.Є.Салтикова-Щедрiна. Аналіз розглянутих п'єс Ростопчиної дозволяє говорити про певну еволюцію драматурга. Якщо в перших творах відзначається своєрідний романтичний бунт героя проти світу в цілому, то в наступних п'єсах і особливо в комедії "Возврат Чацкого в Москву…" автор викриває конкретні вади сучасного вищого суспiльства. Тому філософська спрямованість, така виразна в "Нелюдимке" і "Одаренной", у пізніх п'єсах Ростопчиної відходить на другий план.
Поряд з ідейно-тематичними змінами, у драматичній творчості Ростопчиної спостерігається і жанрова еволюція, що виявилась у поступовому переході від власне драми ("Нелюдимка", "В Испании") до комедії ("Домашнее уложение", "Кто кого проучил", "Ни тот, ни другой", "Возврат Чацкого в Москву…" тощо), що свідчить про прагнення письменниці створити драматичні твори, які відповідають потребам часу.
У драматургії Ростопчиної відбився складний письменницький художньо-естетичний пошук. Зберігаючи вірність своєму романтичному світовідчуттю, Ростопчина не могла лишатись осторонь сучасного їй літературного процесу. Складне переплетення в драматичних творах Ростопчиної романтичної і близької до реалiзму лiнiй, при явному домiнуваннi першої, є показовим для романтизму в росiйськiй літературі 1840 – 1850-х років.
ВИСНОВКИ
Є.П.Ростопчина стала однією з небагатьох жінок-письменниць у росiйськiй літературі ХIХ сторіччя, чия творчість, відзначена неповторною авторською індивідуальністю, відрізняється досить високим художнім рівнем. Хоча її ім'я і опинилось у тіні більш талановитих і відомих сучасників (таких, як О.С.Пушкін, М.Ю.Лермонтов, В.А.Жуковський), воно займає гідне місце в історії російської літератури.
Дослідження спадщини Ростопчиної показує, що протягом усієї літературної діяльності, яка тривала більше чверті сторіччя, письменниці вдалося зберегти вірність лiтературно-естетичним принципам, якi сформувались у неї на самому початку творчого шляху. Ідейно-художні особливості лірики і прози Ростопчиної визначилися вже наприкінці 20-х – початку 30-х років ХIХ ст., часу розквіту російського романтизму, і не зазнали серйозних змін у 40-50-тi роки, коли провiдну роль у літературному процесі став відігравати реалістичний напрямок.
Найбільш значна в історико-літературному плані частина художньої спадщини Ростопчиної – її поезія. Широкий ідейно-тематичний діапазон лірики Ростопчиної дає підстави заперечити сформоване у ХIХ столітті уявлення про неї як суто "салонну" поетесу, що досі залишалося не подоланим. У поетичній творчості Ростопчиної особливо помітні традиції О.С.Пушкіна і М.Ю.Лермонтова. Ряд її віршів за своєю композиційною будовою, характером образiв, мотивів, ліричного настрою несуть на собі сліди певного впливу її великих сучасників. Проте поезію Ростопчиної не варто сприймати як результат прямого наслiдування Пушкіна та Лермонтова. Пушкiнсько-лермонтовськi традиції відбилися в лірицi поетеси своєрідним чином. Поєднання гармонійності, ясності думки, високої простоти поезії Пушкіна із лермонтовською рефлексією дозволило поетесі з особливою глибиною виразити власні почуття. І цими своїми властивостями поезія Ростопчиної була близька до творчості її геніальних сучасників – Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок