Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЩОКIНА Тетяна Миколаївна
УДК 821.161. 1 (091)
ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ
Спеціальність 10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Доценко Ігор Іванович, професор
кафедри російської та світової
літератури Харківського державного
педагогічного університету імені
Г.С.Сковороди.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Чорний Ігор Віталійович, професор
кафедри українознавства Національ-
ного університету внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ
України (м.Харків);
кандидат філологічних наук, доцент
Підмогильна Наталія Василівна,
доцент кафедри порівняльного і
російського літературознавства
Дніпропетровського національного
університету.
Провідна установа Прикарпатський університет імені
В.Стефаника, кафедра світової
літератури, Міністерство освіти і
науки України (м.Івано – Франківськ).
Захист відбудеться 3 липня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 805.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 1 червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне літературознавство прагне до всебічного вивчення літератури у розмаїтті її письменницьких індивідуальностей, з урахуванням не лише вершинних художніх досягнень, але й творчості так званих "другорядних" письменників, оскільки звернення до їх спадщини дозволяє більш рельєфно виявити тенденції розвитку літератури на тому чи іншому етапі її ідейно-художнього буття. Не менш суттєвим є й те, що "другорядні" письменники, які не були володарями дум своєї епохи, часом відігравали більш значну роль в історико-літературному процесі своєї доби, нiж уявляється сьогодні.
Ім'я Євдокії Петрівни Ростопчиної (1811–1858), уродженої Сушкової, у цьому плані є дуже показовим. Поетеса, прозаїк, драматург, вона мала неабиякий успіх у читачів-сучасників, критиків, письменників. Її вірші, п'єси, повісті й романи друкувались у кращих російських часописах. Чарівність письменниці, її висока культура, у тому числі естетична, щира зацікавленість долею вітчизняної літератури приваблювали до неї людей різних поколінь, творчих уподобань і мистецьких напрямків: В.А.Жуковського, М.В.Гоголя, М.Ю.Лермонтова, А.М.Майкова, В.Ф.Одоєвського, П.А.Плетньова, М.П.Погодіна, О.С.Пушкіна, С.П.Шевирьова та ін. Визначні поети, сучасники Ростопчиної (М.Ю.Лермонтов, А.М.Майков, Л.О.Мей, Ф.I.Тютчев та ін.), присвячували їй свої вірші.
Творчість Ростопчиної ще не була предметом цілеспрямованого вивчення і тому не одержала об'єктивної наукової оцінки. Існуючі на сьогодні роботи про Ростопчину стосуються, головним чином, її поезії, але поза увагою дослідників залишились важливі складові художньої спадщини письменниці – проза і драматургія. До цього часу не подолане однобоке уявлення про Ростопчину як "салонну" письменницю, що було сформоване радикальною критикою ХІХ століття (В.Г.Бєлінським, М.О.Добролюбовим, М.Г.Чернишевським), тобто не визначено з належною об'єктивністю місце Ростопчиної в історико-літературному процесі 1830– 1850-х років.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю дати об'єктивну оцінку творчості Ростопчиної, з'ясувати її місце й роль в історії російської літератури як самобутньої творчої особистості з характерними саме для неї рисами стилю та складом мислення. Актуальність роботи визначається також дедалі зростаючим інтересом літературознавців і критиків до творчості жінок-письменниць, а справжнє розуміння особливостей так званої "жіночої літератури" неможливе без дослідження її джерел та основних тенденцій розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ Є.П.РОСТОПЧИНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок