Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття)

Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття)

Назва:
Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
Васильєва Оксана Вікторівна
УДК 37.03“18/19
Формування морально-естетичної культури учнівської
молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині
(кінець ХІХ – початок ХХ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2006
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному
університеті імені Г. С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г. С. Сковороди, завідувач
кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри початкового навчання
та соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г. С. Сковороди, професор
кафедри історії педагогіки та порівняльної
педагогіки.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “25 травня 2006р. о _10_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215 В.
Автореферат розіслано 22__квітня___ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Розбудова суверенної, демократичної, правової держави вимагає використання заходів, спрямованих на розвиток у громадян духовності, виховання патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу, “впровадження у суспільну свідомість співвітчизників загальнолюдських моральних цінностей” “Національна програма патріотичного виховання громадян, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства”, с.53. У зв'язку з цим надзвичайно важливим є пошук засобів формування морально-естетичної культури молодого покоління України.
Одним із шляхів вирішення цих питань є опанування історико-педагогічного досвіду, в якому зосереджено досягнення вітчизняної педагогічної науки та національно-культурні традиції українського народу. Хорове мистецтво – це втілена в звукові краса людської душі, жива скарбниця духовно-моральних та естетичних ідеалів народу. Протягом століть воно було провідником високого складу почуттів та думок і мало величезний виховний потенціал у формуванні морально-естетичної культури молодого покоління українців.
Разом з тим у сучасному молодіжному середовищі спостерігається негативне ставлення до хорового мистецтва, однобічне уявлення про хор як примітивне і колективно-усереднювальне явище.
Звернення до історичного періоду кінця ХІХ – початку ХХ століття зумовлено зростанням у цей час уваги педагогічної громадськості до проблеми формування морально-естетичної культури учнівської молоді, а також духовним оновленням та національним відродженням українського хорового мистецтва.
Аналіз стану наукової розробки досліджуваної проблеми свідчить, що педагогами і просвітниками минулого порушено чимало питань з цієї проблеми, які не втратили актуальності і сьогодні. Серед них: доведення необхідності взаємозв’язку морального та естетичного виховання (Х. Алчевська, П. Каптерєв, С. Миропольський, В. Острогорський, М. Сумцов, К. Ушинський, П. Юркевич); розкриття сутності окремих складників морально-естетичної культури (Г. Ващенко, О. Мамонтов, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок