Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,50 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ХОРУЖА Людмила Леонідівна
УДК 371.132:17] 37.013.
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ
ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий консультант: | доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Савченко Олександра Яківна,
Академія педагогічних наук України,
віце-президент
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор,
академік АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
директор |
доктор педагогічних наук, професор
Хомич Лідія Олексіївна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка, кафедра
соціальної педагогіки і педагогіки початкового
навчання, завідувач кафедри
доктор педагогічних наук, професор,
Пєхота Олена Миколаївна,
Миколаївський державний педагогічний
університет імені В.О. Сухомлинського,
кафедра освітніх технологій, завідувач кафедри
Провідна установа: | Харківський національний
педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
кафедра теорії і методики професійної освіти,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “14“ жовтня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “10 “ вересня 2004 року
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гуманістичні та демократичні тенденції розвитку українського суспільства, об’єктивне зростання ролі його моральних засад зумовили суттєві зміни освітніх пріоритетів і цінностей. Звільнення школи від формалізму і авторитарного підходу до дитини, здійснення особистісно орієнтованого підходу до неї, формування моральних якостей, виховання полікультурності висувають принципово нові вимоги до професійної підготовки вчителя. Його фахова досконалість усе більше характеризується рівнем компетентності, яка визначає ефективність і результативність педагогічних дій.
Етична компетентність як базова складова професійності вчителя віддзеркалює його духовність і моральність, внутрішню культуру, здатність приймати адекватні моральні рішення та діяти відповідно до норм педагогічної етики. Саме це дозволяє педагогу визначити ставлення до своїх професійних обов’язків і, передусім, до людей, з якими він контактує у процесі діяльності.
Перспективи розвитку сучасної освіти, роль педагога у її модернізації зафіксовано у державних документах: Конституції України (1996), Національній доктрині розвитку освіти (2002), Державній цільової комплексній програмі “Вчитель” (2002), законах, що регламентують діяльність у сфері освіти: “Про освіту” (1996), “Про загальну середню освіту” (1999), “Про вищу освіту”(2002), “Про професійну-технічну освіту”(1998) та інших нормативно-правових актах.
Підвищення етичної компетентності майбутніх учителів зумовлено реальними змінами умов діяльності школи. Сучасний педагог усе більше здійснює в школі, поряд із навчанням і вихованням учнів, культурологічну, соціально-психологічну, розвивальну, дослідницьку, проективну функції, створює умови, що забезпечують моральний і духовний розвиток учнів. Професійно значущими особистісними рисами стають: тенденція до лідерства, впевненість у собі, вимогливість, справедливість, доброта, чуйність тощо.
Формування цих рис значною мірою залежить від професійно-педагогічної підготовки вчителів у вищих навчальних педагогічних закладах, де повинна надаватися не тільки спеціальна фахова кваліфікація, відбуватися становлення педагога як вчителя – предметника, а й як людини культури, яка має значний виховний вплив на особистість.
Визначені завдання актуалізують необхідність формування етичної компетентності майбутніх учителів – базового інваріантного компонента професійно-педагогічної підготовки, забезпечення їхньої деонтологічної освіченості, яка в умовах нової парадигми освіти потребує відповідних змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок