Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке")

Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке")

Назва:
Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке")
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
Лобас Наталія Павлівна
УДК 82.091
Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози
Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича
(на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке")
10.01.05. — порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Гром’як Роман Теодорович,
кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського
національного педагогічного університету
імені Володимира Гнатюка, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Булаховська Юлія Леонідівна,
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
Національної Академії наук України,
провідний науковий співробітник-консультант;
кандидат філологічних наук, доцент
Яковенко Сергій Миколайович,
Національний університет "Києво-Могилянська Академія", доцент.
Захист відбудеться 22 листопада 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2, зала засідань).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 20 жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. На сьогодні багато явищ літературного життя потребують не тільки переосмислення, виведення поза межі звичного і часто спрощеного трактування, а й пошуку нових інтерпретаційних моделей, які б дозволили розширити горизонти дослідження, інколи навіть за межі літератури. Це стає особливо актуальним, коли говорити про одну з помітних тенденцій сучасного життя загалом і мистецтва зокрема — тенденцію до карнавалізації, що проявляється у різкому збільшенні сміхового, зокрема, пародійного матеріалу на телебаченні, у кіно, публіцистиці, політиці. У літературі явища карнавалізації набувають подекуди домінуючого характеру. Однак, звернення до прийомів та принципів карнавалу властиве не тільки для початку третього тисячоліття.
Українське літературознавство не так давно зосередилося на вивченні художньої спадщини міжвоєнного періоду. Активне звернення до літератури того часу розпочалось у кінці 1990-х на початку 2000-х років, коли почергово з’являлися дослідження (і зокрема, дисертації) таких авторів, як Р. Мельників (1998), О. Романенко (2002), Л. Сеник (2002), О. Боярчук (2003), В. Денисенко (2003), О. Журенко (2003), В. Кисіль (2003), С. Рябчук (2005), О. Капленко (2005), монографія А. Білої (2006) та ін. До того ж літературознавці неодноразово за об’єкт дослідження брали постать Майка Йогансена, чия творчість — невід’ємна частина українського міжвоєнного літпроцесу.
Якщо у дослідженні вітчизняного літературного міжвоєння спостерігається певне пожвавлення, то явища польської літератури того періоду у нас, на жаль, не привернули достатньої уваги, хоча умови для формування не тільки контактно-генетичних зв’язків, а й для осягнення типологічних аналогій, очевидні. Зокрема, в українському літературознавстві бракує опрацювань творчої спадщини такого самобутнього митця, як Вітольд Ґомбрович.
Постаті Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича виявляють багато спільного як у біографічній площині, так і у прозовій творчості, що виявилося вже в їхніх дебютних романах. Заслуговує уваги сміхова основа "Пригод Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке". Й український, і польський митці уявнюють у своїх текстах елементи гри (у тому числі, гри з читачем), маски та містифікації, пародії і профанації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: Карнавальна поетика та жанрові особливості міжвоєнної експериментальної прози Майка Йогансена та Вітольда Ґомбровича (на матеріалі романів "Пригоди Мак-Лейстона, Гаррі Руперта та інших" і "Фердидурке")

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок