Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ І УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ “ВАЖКИХ” МИСЛЕННЄВИХ ЗАДАЧ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ І УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ “ВАЖКИХ” МИСЛЕННЄВИХ ЗАДАЧ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ І УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ “ВАЖКИХ” МИСЛЕННЄВИХ ЗАДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦIОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Дяченко Лариса Валеріївна
УДК 370. 153 1
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ
І УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ “ВАЖКИХ” МИСЛЕННЄВИХ ЗАДАЧ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Волкова Оксана Георгіївна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
декан факультету психології та соціології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Побірченко Неоніла Антонівна,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти,
старший науковий співробітник
лабораторії психології трудової і
професійної підготовки
кандидат психологічних наук, доцент
Булах Ірина Сергіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри психології
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний
інститут, кафедра психології, Міністерства
освіти і науки України м. Слов’янськ
Захист відбудеться “ 15 ” березня 2001 року о 14. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 14 ” лютого 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Зміни у суспільстві зумовили реформування системи освіти в Україні, яке неможливо успішно здійснити без підготовки загальноосвітніми закладами всебічно розвинутої особистості. Одним із факторів, що забезпечує таку підготовку є, на наш погляд, особливості взаємодії вчителя з молодшими школярами, в тому числі, і при розв’язанні мисленнєвих задач.
Концептуальні основи розробки проблеми взаємодії пов’язані з працями Б.Г.Ананьєва, О.О.Бодальова, Б.Ф.Ломова О.О.Леонтьєва, В.Я.Ляудіс, С.В.Кондратьєвої, О.В.Мудрик, В.А.Семиченко, в яких доводиться, що саме процес взаємодії є умовою психічного розвитку, соціалізації та індивідуалізації особистості.
У досить значному переліку літератури, присвяченій проблемі навчання і психічному розвитку (Л.С.Виготський, В.В.Давидов, З.І.Калмикова, Г.С.Костюк, С.Д.Максименко, Н.А.Побірченко, С.Л.Рубінштейн, О.В.Скрипченко), вагому частку займають праці безпосередньо пов’язані з визначенням ефективності розумової діяльності у процесі розв’язання мислиннєвих задач (Г.О.Балл, Л.Л.Гурова, В.В.Давидов, I.В.Дубровіна, В.О.Моляко, Г.Г.Петренко). Ряд авторів (Г.О.Балл, Я.О.Пономарьов, К.А.Славська, А.Ф.Есаулов) задачу розглядають як проблемну ситуацію, в якій діє суб’єкт. У деяких дослідженнях (Л.Л.Гурова, Л.М.Фрідман) задача розглядається як об’єкт мислительної діяльності.
У той же час, незважаючи на численність показників, що залучаються у коло проблематики педагогічної взаємодії, процес взаємодії під час розв’язання “важких” задач не був предметом спеціального дослідження. Під “важкою” задачею ми розуміємо нестандартні і творчі задачі варіативного характеру, які викликають у дітей утруднення у ході розв’язання. Використання “важких” задач досить ефективно сприяє інтелектуальному розвитку особистості і, як свідчать дослідженння, саме з молодшого шкільного віку слід починати розвивати інтелектуальні якості дитини.
Таким чином, соціальна значущість проблеми та недостатнє теоретичне і практичне обгрунтування шляхів розв’язання “важких” мисленнєвих задач молодшими школярами у процесі взаємодії і зумовили вибір теми нашого дослідження “Психологічні особливості взаємодії вчителя і учнів молодших класів при розв’язанні “важких” мисленнєвих задач”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ І УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ПРИ РОЗВ’ЯЗАННІ “ВАЖКИХ” МИСЛЕННЄВИХ ЗАДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок