Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів

Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів

Назва:
Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ національний ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Куземко Олександр Михайлович
УДК 621.3
Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Філинюк Микола Антонович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування комп’ютерної
та телекомунікаційної апаратури
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бех Олександр Дмитрович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, м. Київ,
завідувач відділу
доктор технічних наук, професор
Кожем’яко Володимир Прокопович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
Захист відбудеться “28” 09 2007р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК, 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “_27__” 08 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Захарченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення високих технічних характеристик в існуючих інформаційних пристроях відбувається за рахунок збільшення їх складності, габаритів, маси і вартості. Розвиток інтегральної технології та освоєння нових частотних діапазонів (міліметровий діапазон НВЧ) поставив дві важливі задачі: підвищення надійності і зменшення габаритних розмірів при збереженні високих електричних параметрів.
При розв’язання задачі мініатюризації найбільш значні складнощі виникли при створенні частотно-вибіркових елементів та пристроїв автоматики в інтегральному виконанні. Частотна вибірковість елементів залежить від добротності компонентів, що в них входять. З підвищенням частоти та зменшенням розмірів добротність реактивних елементів зменшується, що приводить до погіршення вибірковості. Особливо сильно зменшується добротність котушок індуктивності. Таким чином, для створення частотно-вибіркових елементів в інтегральному виконанні необхідно використовувати такі методи і засоби побудови схем, електричні параметри яких не залежали б від геометричних розмірів. Такий вимогам відповідають комбіновані динамічні негатрони Шоттки, які створені на основі узагальнених перетворювачів імітансу (УПІ). Такий напрямок відноситься до області функціональної електроніки, в якій використовується від'ємний опір різних твердотільних структур – негатроніки.
Основоположником цього напряму є О.В. Лосєв, який вперше знайшов, дав визначення і застосував для генерації і посилення електромагнітних коливань негативний опір напівпровідникових кристалів. Значний внесок у розвиток цього напряму внесли У. Шоклі (W. Shockle), Ганн (J. B. Gunn), Л. Есаки (L. Esaki), С.А. Гаряїнов, І.Д. Абезгауз, Ф. Бенінг (F. Bening), В.П. Дьяконов, А.С. Тaгер, Л.Н. Степанова, О.Н. Негоденко, Ф.Д. Касимов, В.С. Осадчук, О.В. Осадчук, П.А. Молчанов, В.М. Кичак, В. Рід (W. T. Read), Діл (H. Dill), В.І.Стафєєв, М.А. Філинюк і ін. У публікаціях цих учених узагальнено результати як теоретичних, так і практичних досліджень різних видів негатронов і їх застосування.
В рамках наукового напрямку ''Негатроніка'' постійно ведуться дослідження з метою підвищення ефективності інформаційних пристроїв автоматики. Найбільш перспективним є розробка динамічних негатронів на основі польового транзистора Шоттки(ПТШ). Польовий транзистор є найбільш високочастотною стуктурою. Він володіє кращими, в порівнянні з біполярними, параметрами (більшою швидкодією, високим вхідним опором; квадратичністю вольт-амперних характеристик; високою температурою стабільністю; малий рівнем шумів, має планарний характер, що забезпечує виготовлення на їх основі елементів та пристроїв автоматики у вигляді напівпровідникових інтегральних мікросхем).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Елементи та пристрої автоматики на основі комбінованих динамічних негатронів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок