Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН НА СОЦІАЛЬНУ НАПРУЖЕНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (НА ПРИКЛАДІ МЕГАПОЛІСУ)

МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН НА СОЦІАЛЬНУ НАПРУЖЕНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (НА ПРИКЛАДІ МЕГАПОЛІСУ)

Назва:
МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН НА СОЦІАЛЬНУ НАПРУЖЕНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (НА ПРИКЛАДІ МЕГАПОЛІСУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,37 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Чернявська Оксана Володимирівна
УДК 316. 42+316.48
МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН НА СОЦІАЛЬНУ НАПРУЖЕНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
(НА ПРИКЛАДІ МЕГАПОЛІСУ)
22.00.07 – соціологія управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, професор Ніколаєвський Валерій Миколайович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, декан соціологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор філософських наук Ручка Анатолій Олександрович, Інститут соціології НАН України, завідувач відділом соціології культури і масової комунікації кандидат соціологічних наук Звонков Євген Юрійович, Харківська філія Національного інституту стратегічних досліджень, завідувач відділом досліджень проблем політичної безпеки
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться " 23 " січня 2002 р. о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-11).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий " 22 " грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Шеремет І.І.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Зростання конфліктності, напруженості соціальних відносин - загальносвітова тенденція ХХ - поч. ХХI століть. Україна, як і інші країни Східної та Центральної Європи, переживає період радикальних і швидких змін, пов'язаних у першу чергу з трансформацією всіх сфер соціального життя. Становлення нових соціальних реалій в Україні й інших пострадянських країнах, зокрема, відбувається в умовах соціальної напруженості на всіх рівнях соціальної організації і далеко не завжди досягає відкритих, більш розвинутих, раціональних форм соціальних відносин, коли можливе застосування переговорних технологій, ефективне використання наукових методів, розроблених у сучасній соціології конфлікту. Незрілість, неоформленість соціального простору і його суб'єктів, як наслідок соціальних процесів, що відбуваються, також є перешкодою в розвитку конструктивних форм соціальної взаємодії.
Водночас, необхідною умовою для успішного просування України шляхом розвитку незалежної, європейської держави, становлення відкритого, цивілізованого та демократичного суспільства є зберігання соціальної стабільності, соціального порядку.
Соціальна напруженість розглядається як специфічний, дуже чутливий індикатор кризового стану суспільства, що відзеркалює рівень, глибину протиріччя інтересів, цінностей і т.ін. представників різних соціальних груп, прошарків, суспільства в цілому. Але, насамперед, це показник соціальної стабільності, соціального порядку в системі.
У сучасних умовах потреба в урегулюванні соціальних конфліктів, у зниженні їх деструктивного потенціалу більш, ніж наявна. Саме тому ключове значення мають теоретичні й емпіричні дослідження соціальної напруженості як явища, що дозволяє прогнозувати соціальні конфлікти і, в певній мірі, управляти ними, сприяти зниженню конфліктної активності соціальних суб'єктів. Немає сумнівів, що соціальні зміни, які відбуваються нині в Україні є чинником соціальної напруженості. Водночас, на нашу думку, у сучасних умовах дуже важливо розуміти характер і механізм цього зв'язку, а саме механізм впливу (і не тільки негативного) соціальних змін на стан соціальної напруженості, його елементи, чинники.
Таким чином, дослідницькою проблемою виступає протиріччя, яке полягає у потребах суспільства, його інститутів, знання механізму впливу трансформаційних змін на соціальну напруженість і відсутність науково-обгрунтованого уявлення про характер їх взаємодії, без чого неможливо оптимізувати управління трансформаційними процесами з боку держави, громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН НА СОЦІАЛЬНУ НАПРУЖЕНІСТЬ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ (НА ПРИКЛАДІ МЕГАПОЛІСУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок