Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОСЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

ПСИХОСЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
ПСИХОСЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
САВЕЛЮК НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 159.922.4
 
ПСИХОСЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
БОРИШЕВСЬКИЙ М.Й.,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України,
завідувач лабораторії
психології особистості ім. П.Р.Чамати.
 
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
САВЧИН М.В.,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри психології;
 
кандидат психологічних наук
КУЄВДА В.Т.,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України,
завідувач лабораторії
історії психології ім. В.А.Роменця.
 
Захист відбудеться 12 лютого 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 79.
Автореферат розіслано 10 січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Д.Белей
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У складних умовах становлення молодої української державності, що пов’язане як із процесами демократизації та гуманізації всіх сфер суспільного життя, так і з численними політичними, економічними, екологічними, демографічними негараздами, дуже важливим предметом наукового аналізу постала проблема формування належного рівня громадянської свідомості у підростаючого покоління. Цю проблему загострюють, з одного боку, зафіксований в історичній пам’яті представників різних реґіонів України досить тривалий колишній розподіл вітчизняних земель між кількома імперськими утвореннями, з іншого боку, – неминучі перспективи й наслідки глобалізації сучасного світу, яка, водночас з певними своїми перевагами, не здатна і не повинна повністю уніфікувати національні інтереси різних країн. Орієнтація на демократію як на провідний ціннісний вектор розбудови більшості держав вже навіть за самим означенням відповідного терміну („влада народу”) передбачає розвинуте громадянське суспільство, поза яким значна частина привабливих орієнтирів соціального розвитку залишатиметься тільки віртуальною реальністю.
Сутність існуючої проблеми висвітлена у „Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності” (М.Боришевський, С.Рябов, О.Сухомлинська, І.Тараненко, К.Чорна), в якій знаходимо розкриття основних цілей, принципів, змісту, форм і методів зазначеного виховання. Вагомим здобутком на шляху обґрунтування загальнолюдських і специфічних національних засад формування громадянськості стали й основні положення, викладені у „Концепції громадянської освіти в Україні” (І.Жадан, Т.Клинченко, Л.Мисик, О.Наровлянський, Л.Пономаренко, О.Рудік, С.Рябов, І.Тараненко), навчально-методичному посібнику „Виховання громадянина: Психолого-педагогічний і народознавчий аспекти” (П.Ігнатенко, В.Поплужний, Н.Косарєва, Л.Крицька), а також окремі наукові публікації згаданих авторів. У працях більшості з цих науковців втілені переважно теоретико-методологічний та педагогічний підходи, які потребують змістовного психологічного обґрунтування.
Відповідні положення знаходимо, насамперед, в одноосібних і колективних монографіях, методичних рекомендаціях, інших численних публікаціях співробітників Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України: В.Антоненка, М.Алексєєвої, М.Боришевського, В.Васютинського, Н.Володарської, О.Пенькової, Л.Пилипенко, О.Шевченко, Т.Яблонської. Крім того, важливим внеском у вивчення даної проблеми є результати дисертаційних досліджень О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОСЕМАНТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок