Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини

Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини

Назва:
Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство охорони здоров’я України
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМ. І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Коган Олександр Володимирович
УДК 611. 728. 36
Розвиток та становлення топографії
кульшового суглоба в ранньому
онтогенезі людини
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України,
м. Чернівці.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Пішак Василь Павлович, Буковинська державна медична академія, завідувач кафедри медичної біології та генетики
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор
Федонюк Ярослав Іванович, Тернопільська державна медична академія ім.І.Я.Горбачевського, завідувач кафедри анатомії людини
Доктор медичних наук, професор Сікора Віталій Зіновійович, Сумський державний університет Міністерство науки і освіти України, завідувач кафедри анатомії людини та оперативної хірургії з топографічною анатомією
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра анатомії людини, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 29 листопада 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, м. Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська,12).
Автореферат розісланий 25 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Скромні успіхи в діагностиці, лікуванні та профілактиці природжених вад розвитку (ПВР) в дітей вивели цю розповсюджену патологію на одне з перших місць у дитячій захворюваності, інвалідності та летальності (В.Б. Давиденко,1994; Р.В. Багатирьова, 1995).
Соціальні та екологічні проблеми України неминуче сприяють зростанню аномалій та вад розвитку, популяційна частота яких не має тенденції до зниження і, за сумарними даними В.І.Проняєва та Б.В.Троценко (1996), коливається від 2,7 до 16,3%.
Активне впровадження анте- i перинатальної профілактики природжених вад внутрішніх органів потребує сучасних пiдходiв та методiв дослідження внутрішньоутробного розвитку. Тому особливого значення, наголошував В.М.Круцяк (1997), набуває комплекс ембрiотопографiчних дослiджень, що поєднує врахування органоспецифiчних критичних перiодiв розвитку з розумінням особливостей просторових взаємовідношень органів та структур.
Для виявлення відхилень розвитку і пояснення їх причин необхідно мати точні відомості про нормальний розвиток органів і систем. Однак знайомство з літературою з цього питання показало, що відомості про розвиток нижньої кінцівки, особливо кульшового суглоба, ще маловивчений розділ вікової морфології.
Природжені захворювання опорно-рухового апарату представляють практичний інтерес як для педіатрів, так і для лікарів-ортопедів, які мають відношення до виявлення і лікування наслідків природжених захворювань у дитячому, підростковому, юнацькому і дорослому віці.
За даними І.П.Мінкова (1998), є більше 1500 спадкових захворювань, причому половина з них – це природжені вади кістково-суглобової і нервово-м’язової систем. Вони становлять біля 50% патології названих систем у дитячому віці. Домінують серед них дисплазія кульшового суглоба й уроджений вивих стегна (від 30 до 80% від усіх дітей з патологією опорно-рухового апарату).
На основі даних Р.І.Асфандіярова(1987), С.Л.Кабака (1990), І.А.Седневої (1994), O’Rahilly (2000) та ін. цю патологію слід розглядати як одне з проявів неправильного формування кульшового суглоба, яке виникає на ранніх стадіях внутрішньоутробного розвитку.
Кульшовий суглоб за своєю анатомічною будовою і функціональним призначенням відноситься до числа найбільш важливих з’єднань опорно-рухового апарату, які забезпечують нормальне функціонування опорно-рухової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок