Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах

Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах

Назва:
Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство праці та соціальної політики України
Національний науково-дослідний інститут охорони праці
Кружилко Олег Євгенович
УДК 331.452
Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах
05.26.01 – Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науково-дослідному інституті охорони праці Міністерства праці та соціальної політики України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Ткачук Костянтин Нифонтович,
Національний науково-дослідний інститут охорони праці,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лапшин Олександр Єгорович,
Криворізький технічний університет, професор кафедри рудникової аерології та охорони праці
кандидат технічних наук, доцент
Вільсон Олександр Георгійович,
Київський національний університет будівництва
та архітектури, доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища
Провідна установа: Національний авіаційний університет Міністерства освіти
і науки України, кафедра охорони праці та навколишнього середовища, м. Київ.
Захист відбудеться “22” лютого 2001р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.802.01 в Національному науково-дослідному інституті охорони праці за адресою: 04060, Київ, вул. Вавілових, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного науково-дослідного інституту охорони праці за адресою: 04060, Київ, вул. Вавілових, 13.
Автореферат розісланий “19” січня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ковтун І.М.
к.т.н., доцент


загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РоБОТи
Актуальність теми. Необхідність подальшого удосконалення системи управління станом охорони праці на підприємствах обумовлена змінами, що відбуваються в економіці та соціальній сфері нашої країни. Розпалася система управління охороною праці (СУОП) адміністративно-командного типу, при якій власником засобів виробництва та фінансових коштів виступала держава. Внаслідок цього при формуванні і виконанні комплексних планів поліпшення стану охорони праці керівництво підприємств було практично позбавлене економічних стимулів щодо створення і підтримки належних умов праці.
У сучасних умовах управління охороною праці ґрунтується на базі економічної зацікавленості власника і працівників підприємств у створенні безпечних та нешкідливих умов праці, що, зрештою, при правильній організації робіт позитивно відбивається на матеріальному становищі всього персоналу підприємства.
Розвиток різних форм власності та їх законодавче закріплення передбачає принципово нові підходи до управління охороною праці на підприємствах.
Проведений аналіз показав, що в більшості випадків служби охорони праці не підтримують інформаційний обмін з іншими підрозділами підприємства. В них застосовуються засоби обчислювальної техніки та програмне забезпечення для реалізації обліково-аналітичних функцій, що забезпечують збір, накопичення і обробку даних про стан охорони праці, а також проведення необхідних розрахунків, формування і видачу звітних документів. При цьому використовуються окремі показники, що характеризують рівень травматизму, професійної захворюваності тощо, які не дозволяють отримати комплексну оцінку стану охорони праці на підприємствах та приймати обґрунтовані управлінські рішення. Як наслідок, планування заходів, що спрямовані на поліпшення стану охорони праці на підприємствах відбувається без використання спеціальних інформаційних автоматизованих систем (ІАС), алгоритмів та математичних моделей, які дозволяють оцінити наслідки реалізації цих заходів. Тому при прийнятті управлінських рішень переважають суб'єктивні оцінки, засновані на досвіді вирішення аналогічних задач та інтуїції фахівців з охорони праці.
Застосування ІАС, що використовує інформаційне та програмне забезпечення, методи математичного моделювання, дозволить вдосконалити комплексну оцінку стану охорони праці з використанням узагальнених показників і на цій основі підвищити ефективність планування заходів по управлінню станом охорони праці на підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Удосконалення комплексної оцінки стану охорони праці на підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок