Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АНОМАЛІЙ ПОГОДНИХ УМОВ ВЕСНЯНОГО СЕЗОНУ НАД СХІДНОЮ ЄВРОПОЮ

ФОРМУВАННЯ АНОМАЛІЙ ПОГОДНИХ УМОВ ВЕСНЯНОГО СЕЗОНУ НАД СХІДНОЮ ЄВРОПОЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АНОМАЛІЙ ПОГОДНИХ УМОВ ВЕСНЯНОГО СЕЗОНУ НАД СХІДНОЮ ЄВРОПОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нажмудінова Олена Миколаївна
УДК 551.509.318 + 515.8
ФОРМУВАННЯ АНОМАЛІЙ ПОГОДНИХ УМОВ
ВЕСНЯНОГО СЕЗОНУ НАД СХІДНОЮ ЄВРОПОЮ
11.00.09 - метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат географічних наук, професор
Івус Галина Петрівна,
Одеський державний екологічний університет,
завідувач кафедрою теоретичної метеорології та
метеорологічних прогнозів
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, старший науковий співробітник
Антоненко Володимир Степанович,
Київський національний університет культури і мистецтва, завідувач кафедри міжнародного туризму;
кандидат географічних наук
Шинкевич Наталія Генадіївна,
Український науковий центр екології моря,
керівник сектору геофізичних досліджень пограничного шару
Провідна установа:
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
географічний факультет,
кафедра метеорології і кліматології
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугай А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність представленої роботи визначається необхідністю вдосконалення методів довгострокового прогнозу погоди на фоні глобальних змін клімату і його циркуляційних особливостей.
На сучасному етапі прогнозування проблема довгострокових прогнозів спирається на інформаційне і фізико-математичне моделювання глобальних процесів завчасністю в 5 - 7 діб (Багров Н.А., Єфімов В.А., Кондратович К.В., Мартазінова В.Ф., Шакіна Н.П. та інш.). Для практичної діяльності з гідрометеорологічного забезпечення народного господарства необхідно істотне збільшення завчасності, хоча б в прогнозах основних перебудов у поточних процесах. Це може бути прогноз терміну закінчення блокування макромасштабного зонального переносу або прогноз тривалості перехідного сезону, який особливо важливий для сільського господарства.
Як правило, атмосферні явища, що призводять до аномальних значень тієї чи іншої метеорологічної величини навіть на обмеженому просторі, викликаються появою перебудовних процесів у великомасштабних рухах (Садоков В.П., Педь Д.А., Угрюмов О.І. та інш.). Утворення у весняний період таких небезпечних явищ погоди, як пізні заморозки і посухи, може бути пояснене виникненням енергетичних перебудов у поточному синоптичному процесі, що призводить до істотної зміни загальних погодних умов на великому просторі.
Для ефективного прогнозу заморозків важливе передбачення остаточного переходу погоди на літній режим (стійкий перехід середньодобової температури повітря через 15 єС), яке повинне свідчити про усунення імовірності виникнення цього явища. З іншого боку, за допомогою довгострокового фонового прогнозу можна установити ймовірні терміни настання заморозків і посух; у свою чергу інформація про виникнення цих небезпечних явищ з достатньою завчасністю дає можливість сільськогосподарським організаціям вжити необхідних заходів по боротьбі з ними.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Тема дисертаційної роботи відповідає основним напрямкам наукової діяльності кафедри теоретичної метеорології і метеорологічних прогнозів Одеського державного екологічного університету і виконувалась у складі держбюджетних науково-дослідних робіт: "Дослідження аномальних атмосферних процесів в Україні" (№ ДР 0199U001139) і "Моделювання аномальних атмосферних процесів в Україні" (№ ДР 0104U000291), розділ 2 - "Моделювання процесів цикло- і антициклогенезу та атмосферних фронтів".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АНОМАЛІЙ ПОГОДНИХ УМОВ ВЕСНЯНОГО СЕЗОНУ НАД СХІДНОЮ ЄВРОПОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок