Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економічний аналіз та обґрунтування напрямків розвитку технологічних процесів в ливарному виробництві

економічний аналіз та обґрунтування напрямків розвитку технологічних процесів в ливарному виробництві

Назва:
економічний аналіз та обґрунтування напрямків розвитку технологічних процесів в ливарному виробництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,81 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна металургійна академія україни
семенова тетяна валеріївна
удк 338.45:621.74 (043)
економічний аналіз та обґрунтування
напрямків розвитку технологічних процесів
в ливарному виробництві
Спеціальність 08.07.01 - економіка промисловості
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
бень тарас григорович
(Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри економіки промисловості,
м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
нусінов Володимир Якович
(Міжнародний науково-технічний університет,
завідувач кафедри фінансів, бухгалтерського
обліку та аудиту, м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
сахарцева Ірина Іванівна
(Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри бухгалтерського обліку
та аудиту, м. Запоріжжя)
Провідна установа: Сумський державний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра економіки, м. Суми
Захист відбудеться “11” _квітня_ 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.04 при Національній металургійній академії України за адресою:
49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4
Автореферат розісланий “_5_” ___березня_________ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________ Ігнашкіна Т.Б.


загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
У результаті розвитку ринкових відносин перед підприємствами ливарного виробництва постала проблема виживання в конкурентній боротьбі. Для того, щоб мати можливість для реалізації литва, у тому числі на експорт, ливарна продукція повинна сполучити в собі високі якісні характеристики і невелику ціну. Основними напрямками для досягнення цієї цілі є розширення використання високоякісних сплавів і спеціальних способів лиття.
Сутність поставлених у дисертації проблем полягає в розробці й удосконаленні методичних підходів економічного аналізу й обґрунтування напрямків розвитку технологічних процесів у ливарному виробництві. Дослідження проведене в рамках приведених нижче програм і плану науково-дослідних робіт Національної металургійної академії України. Теоретичною і методичною основою дослідження є методи визначення ефективності впровадження нових технологій у промисловості, зокрема, у ливарному виробництві, методичні принципи прогнозування обсягів і структури ливарного виробництва за видами сплавів і способами лиття, наукові розробки вітчизняних і закордонних спеціалістів. Вихідними даними для розробки питань дисертації є матеріали Держкомстату України, статистичної звітності ливарних цехів і підприємств.
Актуальність теми. Одним із найважливіших напрямків розвитку металургії є розширення застосування технологічних процесів, що дозволяють зменшити витрати шихтових матеріалів і паливно-енергетичних ресурсів. У ливарному виробництві для випуску однієї тонни литва в середньому на надливи, припуски і ливникову систему витрачається 20-100% від маси придатної виливки в залежності від виду сплаву і способу виробництва. З цієї причини виливки мають високу собівартість. Фінансово-економічна криза призвела до значного скорочення випуску виливок. В даний час спостерігається тенденція до стабілізації виробництва в промисловості, тому виникає необхідність в економічному прогнозуванні потреби у литві, у тому числі за видами сплавів.
Значно збільшити вихід придатного литва і підвищити якість ливарної продукції в порівнянні з основним технологічним процесом у галузі - литтям у піщано-глинисті форми - дозволяють різноманітні спеціальні способи лиття. Проте відсутні економічно обґрунтовані рекомендації щодо доцільності використання того чи іншого технологічного процесу в конкретних виробничих умовах.
Актуальність теми дисертації полягає в удосконаленні методичних підходів, які дозволяють на основі оцінок ефективності технологічних процесів оптимізувати структуру ливарного виробництва за способами лиття, а також визначити необхідний для України обсяг випуску виливок, від чого залежить діяльність і подальший розвиток галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: економічний аналіз та обґрунтування напрямків розвитку технологічних процесів в ливарному виробництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок