Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНСТРУЮВАННЯ СУЧАСНОГО ОДЯГУ З ВПЛИВОМ ЕЛЕМЕНТІВ МОНГОЛЬСЬКОГО НАРОДНОГО КОСТЮМА

РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНСТРУЮВАННЯ СУЧАСНОГО ОДЯГУ З ВПЛИВОМ ЕЛЕМЕНТІВ МОНГОЛЬСЬКОГО НАРОДНОГО КОСТЮМА

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНСТРУЮВАННЯ СУЧАСНОГО ОДЯГУ З ВПЛИВОМ ЕЛЕМЕНТІВ МОНГОЛЬСЬКОГО НАРОДНОГО КОСТЮМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,05 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

БАНЗРАГЧИЙН СУВД
УДК687.016.5:[687.1:7.067.26]
РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНСТРУЮВАННЯ
СУЧАСНОГО ОДЯГУ З ВПЛИВОМ ЕЛЕМЕНТІВ
МОНГОЛЬСЬКОГО НАРОДНОГО КОСТЮМА
Спеціальність 05.19.04 - технологія швейних виробів
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному університеті технологій та дизайну (КДУТД) Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент Глобенко Сергій Маркович, (КДУТД) кафедра технології і конструювання швейних виробів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Щербань Володимир Юрійович, КДУТД,
завідуючий кафедрою інформаційних технологій проектування; кандидат технічних наук, доцент Славінська Алла Людвігівна, завідуюча кафедрою конструювання і технології швейних виробів Технологічного університету Поділля, (м. Хмельницький).
Провідна установа:
Харківський художньо - промисловий інститут.
Захист відбудеться 12.12.2000 м. в 10 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 в Київському державному університеті технологій і дизайну, 01601, МСП, Київ 11, вул. Немировича-Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці КДУТД, м. Київ 11, вул. Немировича-Данченка, 2.
Автореферат розісланий 10 листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н, професор Журавський В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання впливу елементів народного костюма на розвиток формоутворення і дизайну сучасного одягу є загальною тенденцією, характерною для більшості країн з розвиненою індустрією моди. Це виражається у тому, що елементи народного костюма все частіше зустрічаються в колекціях ведучих модельєрів світу. Явище проявляється особливо яскраво в країнах Азії, де народному костюму надається особливе значення, що характерно і для Монголії, де народний костюм був широко поширений ще до 60-х років.
У той же час сучасне масове виробництво одягу вимагає науково- обгрунтованих підходів в проектуванні, в основі яких закладене типове проектування з використанням базових конструкцій. Широке використання базових конструкцій і великі розміри партій одягу, що випускаються зумовлюють високі вимоги, що пред'являються до них. Ця передусім висока якість посадки виробу на фігурі з урахуванням особливостей розмірної типології населення Монголії, а також традицій конструктивних рішень, витікаючої з традицій створення народного костюма.
І, якщо в ряді останніх робіт, виконаних в Монголії, вивчені питання розмірної типології населення, то особливості створення конструкцій одягу, які враховують розмірну типологію місцевого населення, з включенням елементів монгольського народного костюма, до цього часу не досліджені.
Особливий інтерес при створенні вузлів і елементів сучасного костюма представляють методи отримання об'ємних форм. Одним з поширених методів є конструктивний, при використанні якого задану просторову форму елемента або вузла виробу можна отримати, в основному, за рахунок варіювання конфігурації зрізів деталей, створюючих даний вузол або елемент.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Тема дисертаційної роботи, відповідає основним напрямкам, відтвореним в тематичному Плані держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України на період до 2000 р., що проводяться в КДУТД за напрямком “Нові науковомісткі технології виготовлення матеріалів, виробів широкого споживання і спеціального призначення”.
Дисертаційна робота виконана в рамках Договору про співпрацю між КДУТД і Монгольським Технічним Університетом (м. Улан-Батор) на 1999-2005 роки, підписаному в м. Улан-Баторі 28.12.1998 р.
Мета і задачі дослідження. Основна мета роботи полягала у вдосконаленні методів конструювання сучасного жіночого одягу, що включає елементи монгольського народного костюма на основі вивчення закономірностей формоутворення і у використанні сучасних автоматизованих методів проектування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ КОНСТРУЮВАННЯ СУЧАСНОГО ОДЯГУ З ВПЛИВОМ ЕЛЕМЕНТІВ МОНГОЛЬСЬКОГО НАРОДНОГО КОСТЮМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок