Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КРУГОВИХ ЕВОЛЬВЕНТНИХ ЗУБЦІВ КОНІЧНИХ КОЛІС В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОСНОВНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ

РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КРУГОВИХ ЕВОЛЬВЕНТНИХ ЗУБЦІВ КОНІЧНИХ КОЛІС В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОСНОВНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ

Назва:
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КРУГОВИХ ЕВОЛЬВЕНТНИХ ЗУБЦІВ КОНІЧНИХ КОЛІС В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОСНОВНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ІМ. А.М. ПІДГОРНОГО
ІВАНОВ Євген Мартинович
УДК 539.3:621.833
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА АНАЛІЗ
НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КРУГОВИХ ЕВОЛЬВЕНТНИХ ЗУБЦІВ КОНІЧНИХ КОЛІС В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОСНОВНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ
05.02.09 – Динаміка та міцність машин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “ХПІ” МОН України
та в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Кириченко Анатолій Федорович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
професор кафедри нарисної геометрії та графіки.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Шупіков Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
провідний науковий співробітник.
кандидат технічних наук, доцент
Пушня Валентин Олександрович,
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури,
доцент кафедри теоретичної механіки.
Провідна установа – Інститут проблем міцності НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “23” травня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою:
61046, Харків-46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою:
61046, Харків-46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “17” квітня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Б.П. Зайцев
ЗАГАЛЬНА характеристика рОботИ
Актуальність теми. Як правило, в процесі проектування зубчастих конічних передач їх основні параметри визначаються з умов, що задані в проектному завданні, та із розрахунків на жорсткість, міцність, динамічний стан і т. ін. На жаль, існуючі методики розрахунку таких передач мають дуже умовний характер: конічні колеса умовно зводяться до циліндричних, ті, в свою чергу, мають ряд умовностей у розрахункових методиках.
Конічні зубчасті передачі від загальної кількості посідають приблизно 30%. Серед цієї кількості 50% - з круговою формою зубців.
Тому підвищення безвідмовної роботи та зменшення металомісткості сучасних машин і механізмів зумовлюють необхідність розвитку методів і засобів дослідження міцності зубчастих передач і, зокрема, конічних зубчастих коліс з круговою формою зубців, насамперед, для евольвентного зачеплення.
Конічна зубчаста передача є збірним вузлом і являє собою передачу, в якій осі обертання коліс утворюють деякий кут.
Конічні зубчасті колеса з круговою формою зубців в реальних умовах експлуатації деформуються і перебувають у складному об’ємному напружено-деформованому стані (НДС). Загальний висновок щодо працездатності передачі звичайно складають за результатами розрахунку на згинальну та контактну міцність зубців. І якщо контактній міцності присвячена достатня кількість робіт, то згинальна міцність поки практично не вивчена, а ті дослідження, що до цього часу проведені, носять надто грубі припущення. Все це потребує комплексного розв’язання задач, пов’язаних із розвитком розрахункових та експериментальних методів дослідження об’ємного НДС при згині з урахуванням фактичної навантаженості та основних геометричних параметрів.
Аналіз типових руйнувань конічних зубчастих коліс з круговими зубцями показує, що вони починаються в галтелі зуба. Тому для цих передач актуальною є задача розробки розрахункової моделі, що дозволить дослідити згинальні напруження в галтелі зуба з урахуванням основних геометричних параметрів зубчастого вінця та з’єднувального диска реальної конструкції, і в рамках цієї конструкції знайти шляхи зниження згинальних напружень ще на стадії проектування.
Актуальним є також встановлення раціонального вибору основних геометричних параметрів зубчастого вінця та з’єднувального диска, розмірів і положення поля зачеплення, які забезпечують сприятливі умови взаємодії зубчастого зачеплення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ ТА АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ КРУГОВИХ ЕВОЛЬВЕНТНИХ ЗУБЦІВ КОНІЧНИХ КОЛІС В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ОСНОВНИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок