Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання ДІЙ механічних пристроїв НА ОСНОВІ властивостЕЙ трикутника Рело

Геометричне моделювання ДІЙ механічних пристроїв НА ОСНОВІ властивостЕЙ трикутника Рело

Назва:
Геометричне моделювання ДІЙ механічних пристроїв НА ОСНОВІ властивостЕЙ трикутника Рело
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,95 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІСНЯК Андрій Анатолійович
УДК 514.18
 
Геометричне моделювання ДІЙ
механічних пристроїв НА ОСНОВІ
властивостЕЙ трикутника Рело
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Мелітополь – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Найдиш Андрій Володимирович,
завідувач кафедри прикладної математики
і комп’ютерних технологій,
Таврійський державний агротехнологічний університет
(м. Мелітополь)
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Борисенко Валерій Дмитрович,
завідувач кафедри інженерної графіки,
Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова;
(м. Миколаїв);
- кандидат технічних наук, доцент
Гнатушенко Володимир Володимирович,
доцент кафедри електронних засобів телекомунікацій,
Дніпропетровський національний університет
(м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 23.06.2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .819.02 у Таврійському державному агротехнологічному університеті за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б.Хмельницького, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійського державного агротехнологічного університету за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б.Хмельницького, 18.
Автореферат розісланий 21.05. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.Є.Мацулевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення виробничого потенціалу України неможливе без інформаційного забезпечення систем автоматизованого проектування машинобудівних виробів. При цьому виявилося, що найважче формалізувати процес спряження певних деталей, коли необхідно врахувати, що деталь машинобудівного виробу формується як обвідна миттєвих положень окремих частин іншої деталі, яка рухається за законами обертання, паралельного переносу чи обертового переносу. У широкому розумінні в процесі формоутворення обвідної задіяні дві геометричні складові - форма частин рухомої деталі та закон її переміщення відносно іншої деталі.
Геометричне моделювання складних за формою об’єктів як результату їх профілювання за певними законами переміщення належать до головних напрямків розвитку прикладної геометрії та інженерної графіки. Значний внесок у розв’язання конкретних задач формоутворення зробили професори В.В.Ванін, С.М.Ковальов, В.Є.Михайленко, В.М.Найдиш, В.С.Обухова, А.В.Павлов, А.М.Підкоритов, О.Л.Пiдгорний, К.О.Сазонов, І.А.Скидан та ін.
Однак, відкритими залишаються питання геометричного моделювання різновидів формоутворення, у тому числі і результатів обкатки планетарним механізмом. Зокрема, це стосується досліджень у галузі математичного забезпечення алгоритмів формоутворення (сверління) некруглих отворів, профілювання корпусів роторно-планетарних машин (двигунів Ванкеля) та проектування кулачків синхронного обертання з попарним точковим контактом (для шнекових екструдерів). Зазначене є прикладами механічних пристроїв, що діють на основі властивостей трикутника Релло.
З появою математичних процесорів вдалося здійснити геометричне моделювання різновидів обкатки трикутника Релло за допомогою планетарного механізму. Цьому присвячено роботи професорів А.В.Найдиша і Л.М.Куценка та їх учнів (В.В.Суліми, Д.В.Соколова, А.В.Васильєва, В.Г.Реви, С.В.Росохи). Для опису результату обкатки трикутника Релло за допомогою планетарного механізму необхідно мати зручний для диференціювання опис трикутника. Адже для обчислення обвідної необхідно брати похідну від функції, яка входить до його опису. Недоліки відомих описів полягають у використанні для їх «конструювання» функцій, які викликають складнощі при диференціюванні (дробово-тригонометричних, обернених тригонометричних та R-функцій).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Геометричне моделювання ДІЙ механічних пристроїв НА ОСНОВІ властивостЕЙ трикутника Рело

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок