Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток теорії робочого процесу та удосконалення кувальних молотів, що працюють на стисненому повітрі

Розвиток теорії робочого процесу та удосконалення кувальних молотів, що працюють на стисненому повітрі

Назва:
Розвиток теорії робочого процесу та удосконалення кувальних молотів, що працюють на стисненому повітрі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,13 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Східноукраїнський національний університет
Імені Володимира Даля
Гутько Юрій Іванович
УДК 621.974.4
Розвиток теорії робочого процесу
та удосконалення кувальних молотів,
що працюють на стисненому повітрі
Спеціальність 05.03.05 – процеси та машини обробки тиском
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Рей Роман Іванович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедри обладнання для обробки металів тиском.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Роганов Лев Леонідович, Донбаська державна машинобудівна академія, завідувач кафедри машин і технології обробки металів тиском;
доктор технічних наук, доцент Сивак Іван Онуфрійович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри технології і автоматизації машинобудування;
доктор технічних наук, професор Тараненко Михайло Євгенович, Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, професор кафедри технології виробництва літальних апаратів.
Провідна установа:
Державне підприємство “Завод імені В.О. Малишева”, центральна лабораторія, Міністерство промислової політики України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 15 ” травня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.02 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20А.
Автореферат розісланий “ 7 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 29.051.02
доктор технічних наук, професор Рябічева Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кувальні молоти є одним з основних типів ковальсько-пресових машин (КПМ), що застосовуються для кування, на них виробляють більш 50% кувальних поковок. В теперішній час твердо встановлено, що повна заміна гідравлічними пресами не завжди можлива та часто не ефективна.
Актуальність теми. Пароповітряні кувальні молоти серійно випускаються з арочною станиною з масою падаючих частин (м.п.ч.) - 1; 2; 3,15т; з мостовою станиною з м.п.ч. - 3,15; 4; 5 т. Найбільша маса поковок, що оброб-ляються на молоті з м.п.ч. 5 т, складає 750 кг для фасонних поковок і 1500 кг для гладких валів.
Вивчення термомеханічних умов деформування металів та сплавів підтвердило необхідність ударної дії при куванні сплавів, у яких в процесі гарячого деформування виникають фазові перетворення, а температурний інтервал кування дуже малий (50-150?К). Крім того, сучасні матеріали, що труднодеформуються, але застосовуються у промисловості, потребують значних питомих навантажень при куванні, що легко здійснити за допомогою машин ударної дії – молотів.
Основна перевага кувальних молотів полягає у тому, що у порівнянні з гідравлічними пресами на них можна здійснювати найбільш сприятливий температурно-швидкісний режим деформування.
Перевага кувальних молотів при куванні труднодеформуємих та жароміцних сплавів пояснюється більш високою швидкістю деформування (у 10-20 разів) і найменшим часом силового контакту гарячого металу з бойком в порівнянні з гідравлічними пресами.
Повне зусилля кування сприймається тільки бабою та шаботом, а інші основні деталі молота зазнають значно менші навантаження. Через це металоємкість і маса молотів у 10-15 разів менш металоємкості і маси гідравлічних пресів еквівалентної потужності.
Це створює передумови для неперервного удосконалення конструкцій кувальних молотів, усунення недоліків, які пов’язані з вібрацією фундаментів.
При визначенні коефіцієнта корисної дії (ККД) молотової установки, як відношення роботи деформації до затрат електричної енергії на електродвигуні компресора
, | (1)
тобто так само, як для будь-якої технологічної машини, яка працює від електродвигуна, був одержаний ККД 25…35%, тобто на рівні технологічного ККД гідравлічних пресів з чистонасосним приводом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Розвиток теорії робочого процесу та удосконалення кувальних молотів, що працюють на стисненому повітрі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок