Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
СМАЛЬКО Олена Аркадіївна
УДК 51(07):004.42
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ
СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ
З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
13.00.02. – теорія та методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ–2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Жалдак Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри основ інформатики і обчислювальної техніки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Клочко Віталій Іванович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри вищої математики;
кандидат педагогічних наук, професор
Морзе Наталія Вікторівна,
Академія праці і соціальних відносин,
проректор з наукової роботи
Провідна установа: Інститут засобів навчання,
відділ інформатизації навчально-виховних закладів,
Академія педагогічних наук України, м. Київ
Захист відбудеться “22” травня 2003 року о 15 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “17” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У зв’язку з всезростаючими проблемами створення ефективної системи шкільної освіти, її адаптацією до нових, прогресивних концепцій навчання актуальним постає питання про шляхи запровадження в шкільний навчально-виховний процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Пріоритетними для школи поступово стають і такі методи навчання, які сприяють розвитку не лише продуктивного мислення дітей, а й створенню умов для творчих, евристичних пошуків школярів.
Особливо актуальним і методично доцільним вбачається поєднання двох вищезазначених проблем при вивченні шкільних навчальних дисциплін математичного циклу в старшій середній школі та можливість успішного їх розв’язування за рахунок цілеспрямованого впровадження в шкільний навчально-виховний процес окремих дидактично виправданих прийомів та технологій навчання.
Питання запровадження в школу засобів нових інформаційних технологій (НІТ) піднімали і вирішували такі вітчизняні вчені: М.С. Головань, Ю.В. Горошко, А.П. Єршов, М.І. Жалдак, Е.І. Кузнєцов, Ю.І. Машбиць, В.М. Монахов, Є.М. Смірнова, О.О. Тесленко, Т.І. Чепрасова, М.І. Шкіль та інші. Проблемам розвитку творчого мислення школярів присвячено роботи таких вчених: Ж. Адамар, Г.С. Альтшуллер, Д.Б. Богоявленська, Е. Боно, О.І. Клепіков, М.І. Меєрович, Я.О. Пономарьов, В.Н. Пушкін, В.А. Роменець та інших. Методичним наповненням шкільного навчального процесу з математичних дисциплін в старшій школі займалися такі науковці: Г.П. Бевз, М.І. Бурда, А.М. Колмогоров, Ю.М. Колягін, З.І. Слєпкань, Т.М. Хмара, Р.С. Черкасов, М.І. Шкіль та інші. Але на даному етапі розвитку науки ще недостатньо уваги приділялося вивченню можливостей використання засобів НІТ в процесі навчання шкільної математики з метою розвитку творчої мислительної діяльності школярів.
Об’єктивне протиріччя між потенціалом інформатизації методичної системи розвитку творчого мислення учнів у процесі навчання математики в старшій школі і недостатньою методичною розробкою цієї педагогічної проблеми обумовило актуальність даного дослідження та визначило вибір теми: “Розвиток творчого мислення старшокласників на уроках математики з використанням інформаційних технологій навчання”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок